Francja zaostrza przepisy imigracyjne

Parlament francuski uchwalił nowe prawo dotyczące imigracji. Ustawa, autorstwa ministra spraw wewnętrznych Nicoli Sarkozy'ego, znacznie zaostrza przepisy zezwalające cudzoziemcom na pobyt we Francji.

Dzięki nowej ustawie, Francuzi będą mogli znacznie łatwiej sprawdzać, czy ubiegający się o pobyt poniżej 3-ech miesięcy ma takie prawo. Francja wydała także wojnę tak zwanym "białym małżeństwom", zawieranym tylko po to, aby uzyskać prawo pobytu. Łączenie rodzin nie będzie odbywało się automatycznie, tylko po udowodnieniu przez jednego z małżonków pięcioletniego pobytu we Francji. Od ubiegających się o wizę brane będą natomiast odciski palców, aby w ten sposób zidentyfikować osoby, które wjechały legalnie na terytorium Francji i samowolnie przedłużyły sobie tam pobyt.

Ten ostatni punkt, zaproponowany pięciu partnerom europejskim Francji, odrzucają Niemcy. Co do pozostałych propozycji francuskich, nie ma poważniejszych różnic zdań między Francuzami, Niemcami, Brytyjczykami, Hiszpanami, a Włochami. Europa stara się wypracować wspólne stanowisko wobec zjawiska imigracji. Z jednej strony chodzi o zahamowanie napływu nielegalnej siły roboczej, z drugiej o walkę z terroryzmem.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil