REKLAMA

Francja zabrania krótkich lotów w obrębie kraju

2023-05-27 14:12
publikacja
2023-05-27 14:12

Rząd zaostrza przepisy, zabraniając lotów krajowych w przypadku alternatywy krótszej niż 2,5 godziny jazdy pociągiem. Przepisy weszły w życie we wtorek, ale pójdziemy dalej - zapowiedział minister ds. transportu Clement Beaune.

Francja zabrania krótkich lotów w obrębie kraju
Francja zabrania krótkich lotów w obrębie kraju
fot. Song_about_summer / / Shutterstock

Lista zakazanych krótkich lotów krajowych „będzie weryfikowana dwa razy w roku, aby zobaczyć, czy oferta kolejowa się poprawi” – poinformował Beaune, zaznaczając, że obecna ustawa będzie obowiązywała na razie przez trzy lata.

„Moim obowiązkiem jako ministra transportu jest właśnie usprawnienie połączeń kolejowych, aby reguła 2 godz. 30 minut prowadziła do zamknięcia połączeń lotniczych na tych trasach” – podkreślił minister.

„Być może będziemy również stopniowo zaostrzać zasadę 2,5 godz. do 3 godz.” – ostrzegł Beaune.

Takie rozwiązanie miałoby wpływ na kilka połączeń lotniczych w kraju.

Zapytany o 4-godzinny próg zalecany przez Obywatelską Konwencję Klimatyczną, Beaune stwierdził: „Jest to możliwe, ale musimy równolegle rozwijać kolej”.

Minister poinformował o zakupie dodatkowych składów TGV i projekcie budowy linii kolei dużych prędkości między Bordeaux a Tuluzą.

Zakaz krótkich lotów krajowych we Francji w przypadku alternatywnego transportu kolejowego wszedł w życie we wtorek. Przepisy te likwidują m.in. połączenia między lotniskiem Paryż-Orly do Nantes, Bordeaux i Lyonu. Jednak nadal można kupić bilety z lotniska Paryż CDG Roissy do Bordeaux, Lyonu i Nantes.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
talmudd
problem polega na tym ze nie ważne co się ma....ROFL.....ważne jest dlaczego zabrania się dlaczego ogranicza się wolność słowa & swobody obywatelskie.....kto/co za tym wszystkim stoi ......
pstrzezek
Ta sama gadka i wypluwanie frazesów pod każdym artykulikiem panie bocik. A jak się da to laurka dla Vladimira ;) Pamiętasz?

talmud2022-02-22 10:55
bravo vladimir !!! dymac frajerow na ostro LMAO ......:):)
intisol
Jeśli się ma w zamian szybkie koleje, to takie rozwiązanie jest jak najbardziej wykonalne
minekminka134
Cóż jak się ma sieczkę zamiast mózgu to pisze się takie komentarze.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki