Francja robi interesy z Arabią Saudyjską

Podczas wizyty w Paryżu saudyjskiego monarchy księcia Mohammeda bin Salmana ogłoszono podpisanie kontraktów gospodarczych na łączną kwotę 23 miliardów dolarów.

(EastNews)

Francuski Airbus podpisał natomiast umowę na dostawę Saudyjczykom 23 lekkich śmigłowców H145 za łączną kwotę pół miliarda euro. Minister obrony Arabii Saudyjskiej poinformował też, że trwają negocjacje w sprawie zakupu francuskich łodzi patrolowych, zbudowanych przez koncern DCNS. Arabia Saudyjska chce też opracować studium w sprawie budowy dwóch reaktorów atomowych przez francuski koncern Areva.

Stosunki na linii Rijad - Paryż ociepliły się w tym roku i zaowocowały zaproszeniem francuskiego prezydenta Francois Hollande'a na majowy szczyt przywódców Zatoki Perskiej w Arabii Saudyjskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/AFP/wcześniejsze/to/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 ~Hulaka

Gdy ma się własne technologie to się sprzedaje produkty , Polska ich nie ma to też ich nie sprzeda. Jeśli na badania w Polsce wydaje się jakieś marne grosze (ułamek tego co jedna duża firma zachodnia) to skąd mają być własne technologie i nowoczesne wyroby. Pod rządami PO forsa idzie na autostrady, utrzymanie ministerstw i administracji państwowej (700 tyś , w większości darmozjadów), trochę na wojsko , milicje i służbę zdrowia a co zostaje to dla biednych emerytów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~ech

Z wpisem się zgadzam. Ale co to za słowo tyś. Może to skrót od tyśące?

! Odpowiedz
0 0 ~Dżejms odpowiada ~ech

Trzeba przyznać że na coś powinni się zdecydować. Ten w burce i ze szmatą na głowie - no ok. Taki styl od wielbłąda. Ale ten w gajerze i ze szmatą - "powinni tego zabronić". Chyba że to ichni Jacyków.

! Odpowiedz
0 0 ~Dżejms odpowiada ~Dżejms

Przepraszam. To nie miało być do ech.

! Odpowiedz
2 2 ~Dżejms

A jak tam się mają te ich idee rewolucyjne i świeckościowe? Z patologicznymi kozoje. i pedofilami robią interesy? Gnoje z tych Francuzów że szkoda gadać.

! Odpowiedz
6 4 ~Obywatel

Tak, tak i skończy się to tak jak kontrakt na zamówione przez Rosję Mistrale ;) No bo kto to zbuduje? Francuzi? Sami bezrobotni... Imigranci? Niewykwalifikowani... Ale PR zadziałał ;)

! Odpowiedz
0 10 ~plazowicz

Co by nie mówić o Francji, to jak na kraj zbiuraktyzowany i jedynie tylko trochę mniej socjalistyczny niż PL, to naukę i high-tech mają na najwyższym światowym poziomie.

! Odpowiedz
0 1 ~real odpowiada ~plazowicz

Do czasu , niestety do czasu. Żaden kraj muzułmański nie może pochwalić się nauką i high- tech na najwyższym światowym poziomie, chociaż ludnościowo te kraje są potęgą.

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,9% I 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 973,7 zł XII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 8,6% I 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl

Czy otrzymałeś już PIT‑11 od swojego pracodawcy?

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
Polecamy nasz program e‑pity 2017. Rozlicz PIT‑a kompleksowo i bezpiecznie w kilka minut! Pobierz Program

lub uruchom online

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
W naszym programie e‑pity 2017 możesz bezpiecznie rozliczyć wszystkie dostępne deklaracje. Pobierz Program

lub uruchom online