Francja ogłasza zmianę polityki wobec islamu

Premier Manuel Valls wyraził przekonanie, że Francja potrzebuje zmiany relacji z islamem. Powiedział też, że rozważy wprowadzenie czasowego zakazu finansowania budowy meczetów ze środków zagranicznych. Zwrócił również uwagę na konieczność kształcenia we Francji imamów przewodniczących wspólnotom francuskich muzułmanów.

Premier Francji Manuel Valls
Premier Francji Manuel Valls (fot. PHILIPPE WOJAZER / FORUM)

W wywiadzie udzielonym dziennikowi "Le Monde", Manuel Valls mówił, że "należy wyzerować, a następnie ustanowić nową relację z francuskim islamem." Jej model opracowuje minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve. Premier Valls wyjaśnił, że "walka z radykalizacją jest zadaniem na pokolenia" oraz, że trzeba połączyć "prewencję i programy deradykalizacji". "Musimy zbudować mocną narrację przeciwną. Jest to zadanie nie tylko dla Państwa, ale dla całego społeczeństwa obywatelskiego" - dodał premier Valls.

Podkreślił, że walka z terroryzmem może odbywać się wyłącznie w ramach państwa prawa. "Mój rząd nie stworzy francuskiego Guantanamo" - mówił Manuel Valls. Dodał, że wobec zagrożenia należy jednak zachować roztropność.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni przez Francję przetacza się fala ataków terrorystycznych. 14 lipca w Nicei zamachowiec zabił 84 osoby. W tym tygodniu dokonano ataku na kościół katolicki w normandzkiej miejscowości Saint-Etienne-de-Rouvray i zamordowano księdza.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Le Monde&Le Figaro&Le Temps&AFP/jl/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~lelek

cenzura na tym forum jak za komuny

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 7 ~Marko

Śmiechu warte powoli RZĄD FRANCJI SIĘ BUDZI ALE DLA FRANCJI JEST JUŻ ZA PÓŹNO TAKA JEST PRAWDA W NASZYM KRAJU JEST SPOKÓJ BO RZĄD POLSKI NIE PRZYJĄŁ UCHODŹCÓW

! Odpowiedz
1 6 ~lelek

to nie sa elity francuskie , Europa jest w trakcie eliminacji pasozytow lewackich z życia politycznego i w konsekwencji z życia publicznego, Marie LePen zapewniam was szybko postawi Francje na nogi i przywroci temu krajowi nalezny szacunek . Polska tez pozbyła sie Patologii Obywatelskiej ktora rujnowała przez 8lat kraj. Problemem nie sa muzułmanie tylko zdegenerowane gangi lewackie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~Edukacja_głupcze

Elyty francuskie bystrością nie grzeszą! Po 50 latach zorientowali się, że "coś jest nie tak". Jakby statystyczny człowiek uczył się w takim tempie jak oni, to 1 klasę szkoły podstawowej skończył by po pół wieku.

! Odpowiedz
2 13 ~Mikas

Hahahahaha za późno! Za kilkadziesiąt lat Francja będzie krajem bardzo podobnym do Arabii Saudyjskiej (nawiasem mówiąc Arabia Saudyjska od lat finansuje budowę meczetów w krajach europejskich i nie robi tego bezinteresownie). Niektóre państwa europejskie mogą się jeszcze obronić, bo na dzień dzisiejszy na ich terenie jest bardzo mało islamistów, ale w niektórych krajach jest już pozamiatane. Lata polityki multikulti zrobiły swoje. Pooglądajcie sobie zdjęcia klasowe z niemieckich szkół z lat 70-80 i porównajcie z tym co mają obecnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~PL

Polecam dokument pt. "Niemieccy uczniowie w mniejszości" wyemitowany przez niemiecką telewizję ARD na temat sytuacji w niemieckich szkołach: https://www.youtube.com/watch?v=HUqMsg9MitE

! Odpowiedz
2 3 ~hbg

Nasi przodkowie najechali cywilizacje rzymska bo na kałkazie nie mieli co żreć .Zniszczyli ja
tak ,że trzeba było tysiąc lat czekać na odrodzenie .Teraz będzie to samo

! Odpowiedz
3 38 ~Lobo

za mało i za późno

! Odpowiedz
1 9 ~woj

Te moderator , grasz w chybił trafił?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil