REKLAMA

Francja: Zmiany w składzie rządu oznaczają wzmocnienie pozycji premiera

2010-11-15 12:41
publikacja
2010-11-15 12:41
Francuska prasa uważa, że zmiany w składzie rządu oznaczają wzmocnienie pozycji premiera Francois Fillona. Szef byłego i nowego gabinetu jest znacznie popularniejszy niż Nicolas Sarkozy.

O popularności Francois Fillona pisze między innymi sprzyjający prezydentowi Sarkozyemu dziennik "Le Figaro". Jego komentator uważa, że to właśnie dzięki niej Fillon zachował swoje stanowisko. Popularność premiera jest - jak pisze gazeta - cennym atutem w sytuacji, gdy Francja, podobnie jak inne kraje, musi radzić sobie z konsekwencjami kryzysu finansowego.

O silnej pozycji premiera pisze też lewicowy "Liberation". Gazeta używa w stosunku do Fillona określenia "hiper-premier". Dotąd raczej o Sarkozym mówiło się - z podziwem lub z ironią - że jest "hiper-prezydentem", czyli prezydentem silnym i zajmującym się równocześnie wieloma sprawami.

Zdaniem dziennika "Les Echos", Nicolas Sarkozy nie mógł pozwolić sobie na pozbycie się Fillona, który dzięki swemu spokojnemu charakterowi jest przeciwieństem prezydenta, i który równocześnie doskonale go uzupełnia.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki