REKLAMA

Francja: Trzeba przygotować się na "trudne decyzje" ws. Covid-19

2020-10-27 11:59
publikacja
2020-10-27 11:59
fot. Creative Lab / Shutterstock

Francja powinna przygotować się na "trudne decyzje" w sprawie nowych środków w walce z odrodzeniem się Covid-19 – oświadczył we wtorek szef francuskiego MSW Gerald Darmanin przed posiedzeniem rządu, na którym będą omawiane kwestie związane z pandemią.

"Nie wiem, jakie dokładnie będą to decyzje - zastrzegł minister w radiu France Inter. - Ale "w pewnym momencie musimy podjąć trudne decyzje", "jak wszyscy nasi europejscy sąsiedzi". Zauważył przy tym, że "godzina policyjna jest bardzo dobrze przestrzegana".

Francuski rząd ma omawiać kwestie walki z koronawirusem na posiedzeniu we wtorek i w środę. Władze szukają możliwości nałożenia jeszcze surowszych środków w walce z Covid-19, który rozprzestrzenia się pomimo jednych z najsurowszych ograniczeń w Europie - wynika z informacji trzech źródeł zaznajomionych ze stanowiskiem rządu.

We Francji wprowadzono już godzinę policyjną w godz. 21-6 w głównych miastach, w tym w Paryżu. Dwa źródła branżowe w kontakcie z rządem przekazały, że urzędnicy rozważają teraz rozpoczęcie godziny policyjnej wcześniej, zakaz wychodzenia z domu w weekendy, z wyjątkiem wyjść w celu załatwienia niezbędnych spraw, i zamykanie sklepów z artykułami, które nie są niezbędne.

W poniedziałek we Francji odnotowano w ciągu poprzedniej doby ponad 26,7 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2 i 257 kolejnych zgonów w związku z Covid-19, co zwiększyło ogólną liczbę zakażeń od wybuchu pandemii do ponad 1,16 mln, a ofiar śmiertelnych do ponad 35 tys. W niedzielę informowano o rekordowych 52 010 infekcjach.

Rząd w Paryżu usiłuje zrównoważyć walkę z koronawirusem z zapewnieniem, że nowe ograniczenia nie zaszkodzą zbytnio gospodarce, ale paryski specjalista od chorób zakaźnych Gilles Pialoux wezwał do nowego ogólnokrajowego lockdownu. "Myślę, że wyraźnie musimy zamknąć kraj" - powiedział w stacji BFM TV. (PAP)

cyk/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
karbinadel
Słabe to pocieszenie, że nie tylko w Polsce rządzą kretyni
sauk
Szaleństwo do kwadratu. Przecież oni przy tej liczbie wykrytych przypadków i przy liczbie 100-200 zgonów dziennie, mają śmiertelność na poziomie 0.5%. A przecież wykrywają mniej niż połowę przypadków...
szczecinianin
Na razie jeśli nawet to prawda to jest nas w Europie 390 mln to przy twojej skali 0,5 % daje 2.000.000 ludzi co roku,którzy odejdą zanim będzie szczepionka .
Ja bym wolał rozsądnie zamknąć min co się da aby to się nie rozlało na całą populację.
abcx odpowiada szczecinianin
Nie będzie działającej szczepionki, tak samo jak nie ma szczepionki na katar a ta na grypę praktycznie nie działa
czerwony_wiewior odpowiada szczecinianin
Jeśli rozleje się na całą populację, to żadna szczepionka nie będzie już potrzebna. No, chyba że chińscy specjaliści wytworzą mutacje
rysiek58
Polacy, jeśli macie jeszcze możliwość to wracajcie do Ojczyzny.
pazur_1_w
Czyżby lockdown ani strategia DDM nie działały? Ile jeszcze osób musi zbankrutować, stracić zdrowie, czy umrzeć, żeby masy w końcu zauważyły, że przyjęta strategia jest totalnym błędem?! Dramatyczny jest stan ogarnięcia większości obserwatorów, którzy nadal pomimo dowodów empirycznych i apeli naukowców (poza Czyżby lockdown ani strategia DDM nie działały? Ile jeszcze osób musi zbankrutować, stracić zdrowie, czy umrzeć, żeby masy w końcu zauważyły, że przyjęta strategia jest totalnym błędem?! Dramatyczny jest stan ogarnięcia większości obserwatorów, którzy nadal pomimo dowodów empirycznych i apeli naukowców (poza "ekspertami" z telewizji) o zaprzestanie idiotycznych działań nadal wierzą w zbawczą moc zamknięcia się na amen i magiczną moc kawałka szmatki na twarzy...

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki