REKLAMA

Fotoradar bez punktów, kara pieniężna zamiast mandatu

2013-11-27 08:08
publikacja
2013-11-27 08:08

Kierowców czeka prawdziwa rewolucja. Za zdjęcie ze stacjonarnego fotoradaru nie dostaną punktów karnych, a zamiast mandatu zapłacą karę pieniężną.

Fotoradar
Źródło: Thinkstock

"Rzeczpospolita" wyjaśnia, że gotowy projekt zmian w kodeksie drogowym i kilku innych ustawach mają posłowie PO i PSL. Propozycje, pod którymi właśnie zbierane są podpisy, mają szanse trafić do pierwszego czytania jeszcze w tym roku. Pozytywnie ocenia je Ministerstwo Transportu.

Ceny najpopularniejszych samochodów używanych
Ceny samochodów używanych Najczęściej wyszukiwany przez internautów samochód to Volkswagen Golf. Za trzylatka zapłacimy ok. 37 tys. zł. Stawia go to pomiędzy również popularnymi VW Passatem a Oplem Astrą.
więcej…

Posłowie proponują odebranie strażom gminnym możliwości karania mandatami z fotoradarów. Za przekroczenie prędkości odnotowane przez stacjonarny fotoradar zamiast mandatów karnych mają być wymierzane kary pieniężne. Ich stawki mają być podwyższone, średnio o 30 procent. Za szybką jazdę w terenie zabudowanym kierowcy mogą zapłacić nawet dwa razy więcej.

Jak czytamy w dzienniku, główny cel projektu to uporządkowanie sytuacji na drodze, które sprawi, że urządzenia rejestrujące przestaną być wykorzystywane jako maszynki do zarabiania pieniędzy.

Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kry/jj

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Jot
"Za przekroczenie prędkości odnotowane przez stacjonarny fotoradar zamiast mandatów karnych mają być wymierzane kary pieniężne. Ich stawki mają być podwyższone, średnio o 30 procent." - czy jeszcze coś trzeba więcej dodawać do tego? Czarno na białym o co chodzi.
~Michał
Ciekawe kiedy ktoś zrobi porządek z instytucjami, mogącymi stawiać absurdalne znaki. Podobno jest ich w Polsce 3000 ..... Prewencyjne stawianie ograniczeń znacznie poniżej rzeczywistych potrzeb, oraz nie usuwanie znakow po robotach drogowych, nie sprzyjają przestrzeganiu i poszanowaniu dla prawa.
~sebastian loeb
czyli teraz chcą abyśmy zapierdalali, już nie ważne bezpieczeństwo .. tylko aby radary zarabiały .....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki