"Forbes": Domniemany były zięć Putina już nie jest miliarderem

Przypuszczalny były zięć prezydenta Rosji Władimira Putina Kiriłł Szamałow przestał być miliarderem - wynika z zestawienia amerykańskiego magazynu "Forbes". Według pisma stan posiadania Szamałowa wynosi obecnie 950 mln dol.

(fot. Fernando Bizerra Jr. / FORUM)

Szamałow wypadł z czołówki najbogatszych ludzi świata po tym, jak media poinformowały o jego rozstaniu z Jekatieriną Tichonową, uważaną przez rosyjskie i zachodnie media za córkę Putina. Szamałow w 2016 r. był najmłodszym rosyjskim miliarderem w rankingu "Forbes".

Z rozstaniem pary - również według medialnych doniesień - związana jest sprzedaż należących do Szamałowa akcji koncernu petrochemicznego Sibur. W kwietniu 2017 r. ok. 20-procentowy pakiet akcji odkupił miliarder Leonid Michelson, który w nowym ratingu jest najbogatszym Rosjaninem ze stanem 24 mld dol.

Szamałow został właścicielem akcji Siburu w 2014 roku. W opinii Bloomberga transakcja była gestem zaufania ze strony rodziny prezydenta. Obecnie do Szamałowa należy tylko 3,88 proc. akcji tej spółki.

W zeszłym roku zgodnie z zestawieniem Forbesa 106 biznesmenów rosyjskich miało co najmniej miliard dol., teraz ich liczba spadła do 98.

Informacje o tym, że Szamałow i Tichonowa, według mediów - młodsza córka rosyjskiego prezydenta - wzięli ślub, pojawiły się w 2015 roku. Agencja Reutera napisała wówczas o weselu zorganizowanym niedaleko Petersburga w ścisłej tajemnicy.

W 2016 roku 34-letni wówczas Szamałow znalazł się na liście "Forbesa" jako najmłodszy w Rosji miliarder. Zajął w rankingu 64. miejsce z majątkiem 1,2 mld dol.

Tichonowa, jak podają media, kieruje fundacją Innopraktika i jest wiceprzewodniczącą Światowej Federacji Rock-and-Rolla Akrobatycznego.

Kiriłł Szamałow jest synem przyjaciela Putina, współwłaściciela Banku Rossija Nikołaja Szamałowa.(PAP)

mw/ mobr/ mal/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 1 marianpazdzioch

ajwaj vel talmud nie spamuje?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil