REKLAMA

Fogiel: Zależy nam na tym, by pewne grupy zawodowe były zaszczepione w 100 proc.

2021-12-08 08:29
publikacja
2021-12-08 08:29
Fogiel: Zależy nam na tym, by pewne grupy zawodowe były zaszczepione w 100 proc.
Fogiel: Zależy nam na tym, by pewne grupy zawodowe były zaszczepione w 100 proc.
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Zależy nam na tym, by pewne grupy zawodowe były zaszczepione w 100 proc. - powiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel, pytany o nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Podkreślił przy tym, że nie ma planów wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich.

Nowe ograniczenia związane z pandemią przedstawiono na konferencji prasowej we wtorek. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział m.in. wprowadzenie od 1 marca obowiązku zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Rząd od 15 grudnia zmniejsza limity osób w transporcie, a także w restauracjach, kinach czy teatrach dla osób niezaszczepionych. Zwiększenie limitu będzie możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19.

Fogiel pytany o te zasady w TVN24 podkreślił: "Zależy nam na tym, by pewne grupy zawodowe były zaszczepione - na tyle, na ile się da, bo oczywiście są przeciwskazania zdrowotne - w 100 procentach". "Będziemy do tego dążyć" - zapewnił.

Na pytanie o głosy wewnątrz PiS krytykujące ten pomysł, polityk odparł, że nie jest rzecznikiem poszczególnych posłów. Podkreślił też, że w partii nikt nie wprowadza cenzury. Dopytywany, czy podczas głosowania w tej sprawie będzie obowiązywać dyscyplina klubowa, Fogiel zaznaczył, że sam "zawsze jest zwolennikiem bardzo dużego zdyscyplinowania", również w kwestii przestrzegania już obowiązujących restrykcji covidowych.

Wicerzecznik PiS poinformował jednocześnie, że nie ma planów wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich. Jak dodał, jest również ostrożny wobec pomysłu wykorzystywania paszportu covidowego na wzór krajów zachodnich. "Ja jako ja nie miałbym najmniejszego problemu, żeby paszport pokazywać przy najróżniejszych okazjach (...), ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie możemy w ramach walki z pandemią doprowadzić do jakiejś katastrofy społecznej" - powiedział. Jego zdaniem taki krok doprowadziłby do "bardzo dużych emocji i podziałów społecznych".(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

sno/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (19)

dodaj komentarz
andiauae
A kto to jest Fogiel? Cos mu zle z oczu patrzy. Czy to czasami nie wyslannik z panstwa polozonego w Palestynie przypominajacy gojom z rzadu, kto tu rzadzi?
3456
Konfederacja w najbliższych wyborach bardzo dużo zyska BARDZO DUŻO .
endes
A nam obywatelom zależy żeby wyszczepic wszystkich polityków oprócz Konfederacji!… i to przynajmniej pięcioma dawkami!
3456
oj biedna Polsko , co się z tobą wyprawia , już pejsy wór zawiązują , z pomocą wielkiego brata .
marekpoznan
A to jest już szczepionka na Covida..? Jak na razie widzę tylko preparaty pseudoszczepionkowe których wyniki badań utajniono na 55 lat i nikt nie wie jaką mają skuteczność oraz ile dawek tego badziewia trzeba ćpać.
zenonn
Od już należy wprowadzić obowiązkowe szczepienia funkcjonariuszy.
Każdy funkcjonariusz dziś okaże certyfikat. Brak certyfikatu ołów w potylice na koszt rodziny.
Jakiś ścierw funkcyjny nie wiedział? Jakiś urzędnik ministerialny, polityk się uchował i nie wie, ze jest pandemia, straszna zaraza? Zakaz egzystencji
Od już należy wprowadzić obowiązkowe szczepienia funkcjonariuszy.
Każdy funkcjonariusz dziś okaże certyfikat. Brak certyfikatu ołów w potylice na koszt rodziny.
Jakiś ścierw funkcyjny nie wiedział? Jakiś urzędnik ministerialny, polityk się uchował i nie wie, ze jest pandemia, straszna zaraza? Zakaz egzystencji nieszczepionych na covid polityków, prawników, tajniaków, urzędników, policjantów od dziś. Który pysk otworzy protestując, najpierw utylizowane będą jego bachory.
Jeszcze ciemny lud czegoś nie zrozumiał?
3456
kto kupuje towar za ogromne pieniądze wiedząc z góry że wywali to do śmieci , chodzi o szczepionki dla dzieci dotrą w grudniu . czy to jest normalne ,płacisz z góry wiesz że to wywalisz .co jest grane , to lepiej im dać te pieniądze i niech nic nie wysyłają będzie taniej . odpadną koszty utylizacji , dawać kasę kto kupuje towar za ogromne pieniądze wiedząc z góry że wywali to do śmieci , chodzi o szczepionki dla dzieci dotrą w grudniu . czy to jest normalne ,płacisz z góry wiesz że to wywalisz .co jest grane , to lepiej im dać te pieniądze i niech nic nie wysyłają będzie taniej . odpadną koszty utylizacji , dawać kasę i niech nic nie ślą .
kenn
Zauważcie tą narrację:

"Zależy _NAM_ na tym, by pewne grupy zawodowe były zaszczepione w 100 proc"

- nie zależy im na dobru społeczeństwa, to chyba jest jasne :P
samsza
Przetestować ten wymóg z rozporządzenia na sędziach, jak tam przejdzie to, można wszędzie...

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki