Fogiel: Wydarzenia, w których bierze udział premier jako członek PiS, będą wliczone w koszty kampanii

2020-07-08 19:40
publikacja
2020-07-08 19:40
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Wydarzenia organizowane przez komitet wyborczy, w których bierze udział premier Mateusz Morawiecki, ale nie jako premier rządu RP, tylko jako członek partii Prawa i Sprawiedliwość, będą wliczone w sprawozdanie finansowe kampanii - powiedział w środę członek sztabu Andrzeja Dudy Radosław Fogiel.

Zapytany w RMF FM, czy wydatki na podróże po Polsce i spotkania z mieszkańcami premiera Mateusza Morawieckiego znajdą się w rozliczeniu kampanii, Fogiel powiedział, że "wszystkie wydatki kampanijne, wszystko co związane z działalnością komitetu wyborczego, będzie w rozliczeniu, które zostanie złożone do Państwowej Komisji Wyborczej".

"Te wydarzenia organizowane przez komitet wyborczy, jeżeli bierze w nich również udział premier, nie jako premier rządu, tylko jako Mateusz Morawiecki, członek partii Prawo i Sprawiedliwość, będą wliczone w sprawozdanie finansowe" - zaznaczył Fogiel. Jak dodał, to zależy, czy mowa o spotkaniach, podczas których premier wykonuje obowiązki premiera czy kampanijne.

Nawiązując do wręczanych przez premiera samorządom symbolicznych czeków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Fogiel zauważył, że ten fundusz jest dzisiaj "zaplanowany i zaprojektowany". "Ustawy jeszcze nie ma (...) ale jesteśmy absolutnie pewni, że taki fundusz powstanie, w związku z tym możemy już planować pewne działania" - powiedział.

Jego zdaniem nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że premier wręcza takie promesy zanim przyjęto ustawę. "Tak działa promesa, że jest to obietnica przekazania środków, a dzięki tej obietnicy samorządy mogą już opracowywać projekty" - powiedział Fogiel.

Członek sztabu prezydenta został również zapytany, czy sztaby wyborcze prowadzą jeszcze rozmowy na temat debaty dwóch kandydatów na prezydenta przed drugą turą wyborów, odparł, że "to nie jest zadanie sztabów wyborczych; my w ogóle nie wychodziliśmy z taką inicjatywą".

"Chcielibyśmy, żeby trzy telewizje przyszły w sprawie debaty do nas i do sztabu kandydata KO Rafała Trzaskowskiego" - powiedział. I dodał, że prezydent Duda złożył taką propozycję trzem telewizjom. Jego zdaniem ta propozycja jest wciąż aktualna, ale - zauważył - zostały dwa dni kampanii i kandydaci "pewnie mają wypełniony po brzegi kalendarz".

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. (PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki