REKLAMA

Fogiel: Premier i Ziobro mówią jednym głosem, Gowin z nieco inną wrażliwością

2020-12-08 09:09
publikacja
2020-12-08 09:09
Fogiel: Premier i Ziobro mówią jednym głosem, Gowin z nieco inną wrażliwością
Fogiel: Premier i Ziobro mówią jednym głosem, Gowin z nieco inną wrażliwością
/ Sejm RP

W sprawie negocjacji unijnych premier Mateusz Morawiecki i lider Solidarnej Polski, minister Zbigniew Ziobro mówią jednym głosem, z nieco być może inną wrażliwością ze strony lidera Porozumienia, wicepremiera Jarosława Gowina - ocenił we wtorek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Fogiel we wtorek rano w radiu RMF FM w kontekście negocjacji nad unijnym budżetem był pytany, czy Zbigniew Ziobro chce "wysadzić w powietrze" rząd premiera Morawieckiego. "Myślę, że to jednak określenie na wyrost. Nikt raczej nie będzie piłował gałęzi, na której siedzi" - podkreślił polityk.

"Wszyscy ministrowie premierowi podlegają, a premierem jest - bo taka jest decyzja Jarosława Kaczyńskiego - Mateusz Morawiecki" - zaznaczył Fogiel. Jego zdaniem teza, mówiąca o rozdźwięku w rządzie w sprawie negocjacji, jest "publicystyczna".

Wicerzecznik PiS zapytany został o różnicę zdań między Ziobrą a Gowinem dotyczącą kwestii budżetu UE. Lider SP pytany w poniedziałek w Programie Trzecim Polskiego Radia, czy negocjowanie wiążących deklaracji interpretacyjnych rozporządzenia dotyczącego mechanizmu warunkowości, o czym mówił lider Porozumienia, jest zgodne z polską racją stanu odparł, że nie jest to zgodne z polskim interesem.

Fogiel podkreślił, że w kontekście negocjacji Morawiecki i Ziobro mówią "jednym głosem". "Rzeczywiście z nieco być może inną wrażliwością ze strony pana premiera Gowina" - dodał.

"Ta różnica nie jest tak zasadnicza. Jarosław Gowin mówił o pewnej propozycji, która pojawiła się w Brukseli. Stanowisko polskiego rządu jest jasne, przedstawia je premier Morawiecki. Nie będzie naszej zgody na pozatraktatowe działania" - podkreślił zastępca rzecznika PiS.

Na czwartek i piątek zaplanowany jest szczyt Rady Europejskiej, podczas którego unijni liderzy podejmą próbę rozwiązania sytuacji, w której Polska i Węgry zapowiedziały weto do projektu wieloletnich ram finansowych UE na lata 2021-2027 w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania dostępu do środków unijnych z kwestią praworządności - władze obu państw nie godzą się na zastosowania takiego mechanizmu.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki