REKLAMA

Fitch potwierdził ratingi Tauronu na poziomie "BBB-" z perspektywą stabilną

2021-10-18 18:52, akt.2021-10-18 19:39
publikacja
2021-10-18 18:52
aktualizacja
2021-10-18 19:39
Fitch potwierdził ratingi Tauronu na poziomie "BBB-" z perspektywą stabilną
Fitch potwierdził ratingi Tauronu na poziomie "BBB-" z perspektywą stabilną
fot. Postmodern Studio / / Shutterstock

Fitch potwierdził długoterminowe ratingi Tauronu w walucie krajowej i zagranicznej na poziomie "BBB-". Perspektywa ratingów jest stabilna - podała agencja w komunikacie.

Fitch podał, że rating spółki odzwierciedla między innymi dominujący udział stabilnej dystrybucji energii elektrycznej w profilu działalności Tauronu, który jest uzupełniany przez bardziej ryzykowny segment wydobycia.

Według Fitcha wydzielenie aktywów węglowych prawdopodobnie będzie miało pozytywny wpływ na profil kredytowy spółki.

"Zakładane wydzielenie z Grupy konwencjonalnych aktywów wytwórczych oraz zakładów górniczych będzie mieć korzystny wpływ na profil kredytowy Taurona oraz możliwość pozyskiwania zewnętrznego finansowania, co pozwoli na przyspieszenie realizacji założeń Zielonego Zwrotu"- powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes zarządu Tauronu ds. finansów Krzysztof Surma.

Tauron podał, że w jego grupie powołane zostały zespoły robocze, które wraz z Ministerstwem Aktywów Państwowych opracowują plany przekazania elektrowni i zakładów górniczych do zewnętrznych, kontrolowanych przez Skarb Państwa podmiotów.

Według Tauronu w analizie agencji uwzględniono stabilną pozycję regulowanego segmentu dystrybucja w EBITDA grupy (72 proc. w 2020 roku) oraz pozycję koncernu jako największego dystrybutora energii w Polsce, obejmującego swoim zasięgiem południowe, gęsto zaludnione tereny kraju.

Główne ryzyko, według Fitcha, związane jest z potencjalnie niewystarczającym odzwierciedleniem rosnących hurtowych cen energii elektrycznej w taryfach detalicznych spółki od 2022 roku. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki