REKLAMA

Fiskus zablokuje także prywatne konta

2020-10-22 06:48
publikacja
2020-10-22 06:48
Fiskus zablokuje także prywatne konta
Fiskus zablokuje także prywatne konta
fot. Artisticco / / Shutterstock

Skarbówka będzie mogła blokować prywatne rachunki oszczędnościowe, oszczędnościowo-rozliczeniowe i rachunki lokat terminowych, jeśli będą one wykorzystywane do wyłudzeń skarbowych - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

"DGP" poznała założenia projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej i innych ustaw. "Nowelizacja nie została jeszcze opublikowana na stronach Rządowego Centrum Legislacji, natomiast jest już w uzgodnieniach. Przewiduje daleko idące zmiany, m.in. w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej i w ordynacji podatkowej" - pisze dziennik.

Według gazety projekt przewiduje ponadto, że blokady wszystkich rachunków (zarówno prywatnych, jak i firmowych) potrwają dłużej, bo 96 godziny, a nie jak obecnie 72 godziny.

"Będzie też kolejna nowość – bank lub inny podmiot świadczący usługi płatnicze będzie musiał na żądanie szefa KAS wstrzymać realizację podejrzanej transakcji i przelać pieniądze na rachunek wskazany przez fiskusa. Wstrzymane w ten sposób zostaną wszelkie płatności na rzecz podmiotu, któremu skarbówka zablokowała już rachunek" - informuje "DGP".

Jak dodaje, resort finansów uzasadnia to koniecznością zajęcia środków należących do podejrzanej firmy, a znajdujących się na rachunkach podmiotów świadczących usługi płatnicze. "Podejrzane transakcje będą wstrzymywane na okres, w którym trwa blokada rachunku. Ministerstwo Finansów liczy na to, że zwiększy to skuteczność STIR, czyli Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej" - czytamy.

Potrzebę blokowania prywatnych rachunków oszczędnościowych - według gazety - MF uzasadnia tym, że osoby fizyczne wykonujące działalność gospodarczą gromadziły podejrzane środki na prywatnych rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz na lokatach terminowych, a więc tych, które dziś nie są objęte regulacjami o STIR. (PAP)

mkr/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (43)

dodaj komentarz
pis_da
Jeszcze jedno, a jak ktoś nie ma konta? Są tacy.
frank_deleos
To urząd ci może naskoczyć o ile nie masz domu,firmy, ziemi,samochodu to tak na prawdę nic ci nie może wziąć.
perel12
Wylać dziecko z kąpielą - specjalność pisu.
Oczywiście blokad kont może być tyle ile potrzeba - wg potrzeb.
rysiek58
"na żądanie szefa KAS wstrzymać realizację podejrzanej transakcji i przelać pieniądze na rachunek wskazany przez fiskusa"

doskonałe rozwiązanie. Odzyskamy w ten sposób mnóstwo pieniędzy rozbijając karuzele i pralnie.

Zasada powinna być prosta. Zamrozić pieniądze. Podmiot indywidualny czy gospodarczy
"na żądanie szefa KAS wstrzymać realizację podejrzanej transakcji i przelać pieniądze na rachunek wskazany przez fiskusa"

doskonałe rozwiązanie. Odzyskamy w ten sposób mnóstwo pieniędzy rozbijając karuzele i pralnie.

Zasada powinna być prosta. Zamrozić pieniądze. Podmiot indywidualny czy gospodarczy musi udokumentować pełną drogę pochodzenia pieniędzy. Do tego czasu pieniądze spokojnie będę obracane na Państwowym rachunku.
anty12
No i super. PiS idzie smialo po wasze pieniezki (jezeli nie macie konta za granica) bo na patole i dziewczyni, i wodeczke brakuje. Alleluja i do przeodu. Takieso skur to nawet nie ma w muszynskich krajach 3go swiata.
meryt
anty12 "(jezeli nie macie konta za granica)"

"Postanowienia OECD mówią jasno o obowiązku europejskich banków dot. raportowania do urzędów skarbowych danych o właścicielach kont oraz operacjach na rachunku wraz z ewentualnym zyskiem... tajemnicy bankowej w ramach Unii Europejskiej oraz Państwa członkowskich
anty12 "(jezeli nie macie konta za granica)"

"Postanowienia OECD mówią jasno o obowiązku europejskich banków dot. raportowania do urzędów skarbowych danych o właścicielach kont oraz operacjach na rachunku wraz z ewentualnym zyskiem... tajemnicy bankowej w ramach Unii Europejskiej oraz Państwa członkowskich OECD przestało istnieć"
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
demeryt_69
Czyli dostałeś mandat niesłusznie i nie miałeś zamiaru go zapłacić, czy tak?
pstrzezek
Revolut fajna rzecz. Ale warto mieć na uwadze że to nie bank. Dlatego nie każdy kraj zgadza się zarejestrować ich działalność. W razie problemów to klient zostaje na lodzie
arudni odpowiada demeryt_69
Nie chodzi o kwestię mandatu. A bezczelne zabieranie obywatelowi jego pieniędzy. Jak Ty chcesz odzyskać swoje pieniądze od kogoś, musisz iść do sądu, uzyskać tytuł wykonawczy, iść do komornika i ściągać. Skarbówka jednym kliknięciem może zabrać Ci kasę. Pal licho mandat za 100zł. Pomyśl jak zacznie brakować Nie chodzi o kwestię mandatu. A bezczelne zabieranie obywatelowi jego pieniędzy. Jak Ty chcesz odzyskać swoje pieniądze od kogoś, musisz iść do sądu, uzyskać tytuł wykonawczy, iść do komornika i ściągać. Skarbówka jednym kliknięciem może zabrać Ci kasę. Pal licho mandat za 100zł. Pomyśl jak zacznie brakować kasy w budżecie i mając ten mechanizm mogą zająć Ci wszystkie środki na koncie pod pozorem domniemania przestępstwa skarbowego, którego np nie popełniłeś.

Powiązane: Wyłudzenia VAT-u

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki