REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Firmy zbrojeniowe pilnie szukają pracowników. Mają coraz więcej zamówień

2023-03-26 13:23, akt.2023-03-26 15:53
publikacja
2023-03-26 13:23
aktualizacja
2023-03-26 15:53

Firmy zbrojeniowe zatrudniają coraz więcej. Przykładem jest holenderska branża, która przeżywa rozkwit. Ma to związek m.in. z rosyjską inwazją na Ukrainę, w wyniku której państwa zwiększają wydatki na obronę. Przed wojną były najniższe od 1815 r. 

Firmy zbrojeniowe pilnie szukają pracowników.  Mają coraz więcej zamówień
Firmy zbrojeniowe pilnie szukają pracowników.  Mają coraz więcej zamówień
fot. BENOIT TESSIER / / Reuters

Przez dziesięciolecia Niderlandy oszczędzały na obronie. Armia została zredukowana do sił szybkiego reagowania, a wydatki na obronę nie spełniały nawet połowy standardu NATO, wynoszącego 2 procent PKB.

Z obliczeń „De Volkskrant”, które opierały się o dane Centralnego Biura Planowania, wynika, że wydatki na wojsko w Holandii spadły w ostatnich latach do poziomu najniższego od czasów bitwy pod Waterloo w 1815 r.

Rosyjska agresja na Ukrainę zmieniła tę sytuację. Budżet resortu obrony został zwiększony w ubiegłym roku o ponad 5 mld euro. Wprawdzie media informowały o problemach związanych z wydatkowaniem tej kwoty, jednak nie zmienia to faktu, iż wydatki królestwa na obronę zaczęły rosnąć.

Zmieniła się także sytuacja holenderskich firm zbrojeniowych. Z informacji gazety wynika, że otrzymują one coraz więcej zamówień i zatrudniają nowych pracowników. Częściowo wynika to z zamówień rządowych w kraju, ale przede wszystkim z zagranicznych kontraktów.

Notowana na paryskiej giełdzie firma Thales ogłosiła na początku marca, że poszukuje 12 tys. pracowników, z czego 400 znajdzie zatrudnienie w Niderlandach. „De Volkskrant” informuje, że zwiększone zamówienia na swoje produkty otrzymują m.in. producent części do samolotów firma Fokker oraz DAF, konstruktor ciężarówek z Eindhoven.

„Wojna na wschodzie nadeszła w dobrym momencie dla przemysłu zbrojeniowego” – konkluduje holenderski dziennik.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

apa/ zm/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (13)

dodaj komentarz
polonu
z tym atakiem Rosji na Europe to kit , oczywiście że Rosja chce scalić republiki dawnego ZSRR i nie ma w tym nic dziwnego . bo to Rosja ,język kultura , wiara , mentalność Ukraina nazywana małą Rosją , największe inwestycje ,najbogatsza republika dawnego ZSRR .Rosja została poszatkowana na kawałki , to tak jakby Polskę ktoś podzielił z tym atakiem Rosji na Europe to kit , oczywiście że Rosja chce scalić republiki dawnego ZSRR i nie ma w tym nic dziwnego . bo to Rosja ,język kultura , wiara , mentalność Ukraina nazywana małą Rosją , największe inwestycje ,najbogatsza republika dawnego ZSRR .Rosja została poszatkowana na kawałki , to tak jakby Polskę ktoś podzielił na małe państewka , O żadnym ataku na zachód nie ma mowy i nie ma się co bać ,te wydatki zbrojeniowe to wywalenie pieniędzy w błoto PIS z Ameryką , pod przykrywką wojny, ataku skorzystali z okazji aby zadłużyć kraj na niewyobrażalne sumy . Czy siłą wydrą Rosji kawałek Ukrainy to się okaże w praniu . jak to będzie , Szkoda tylko pieniędzy na to wszystko , zobaczycie jeszcze czy nie mam racji .
Raffmo
większych bzdur już dawno nie czytałem. Ale co się dziwić. ruSS.ka trollownia napisze każdą bzdurę by uzasadnić wojnę i napaść na inne państwo.

Ukraina nie jest częścią roSS.ji. Nazwanie ich małą roSS.ją to tylko wymysły roSS.yjskie. Podobnie jak nazywanie Polski krajem nadwiślańskim czy państw bałtyckich pribałtyką. Takie
większych bzdur już dawno nie czytałem. Ale co się dziwić. ruSS.ka trollownia napisze każdą bzdurę by uzasadnić wojnę i napaść na inne państwo.

Ukraina nie jest częścią roSS.ji. Nazwanie ich małą roSS.ją to tylko wymysły roSS.yjskie. Podobnie jak nazywanie Polski krajem nadwiślańskim czy państw bałtyckich pribałtyką. Takie zabawy słowne, by tylko nie wyjawić, że to są niezależne byty.
jaszczura
za makaron na uszach skazują dziś w Rosji, więc odpuść se
eglantyna
"Wojna na wschodzie"

Czytam ze zdumieniem, że nie "wojna w wschodzie". W Holandii nie ma banderowców?
jaszczura
ruski troll posterunkowy ze śmiesznym przekazem, jak śmiesznie
eglantyna odpowiada jaszczura
Ukro-cepski aparatczyk oczywiście w pogotowiu w obronie kaleczenia języka polskiego. Na front, baranie!
eglantyna odpowiada jaszczura
Banderowski cep gotowy w obronie kaleczenia języka polskego! Na front, kundlu!
eglantyna odpowiada (usunięty)
Na front, banderowcy!
jenak
Tesla, emeryci niemieccy, niemieckie szkolnictwo,......... you name it, a teraz to.

Wszyscy zabijają się o tych Polaków.

Tak dalej nie może być. Dlaczego spadła ochota wyjazdów do rajów u Polaków? Nawet USA bez wiz nie jest już dla nich żadną gratką.


To musi być ta krecia robota najgorszego bankiera centralnego w Jurop.
jenak
A czy po fakultecie genderyzm w teorii, albo stosowany, też może być?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki