REKLAMA

Firmy szukają nowych rajów podatkowych

2016-01-28 03:35
publikacja
2016-01-28 03:35
Trivago

Coraz więcej przedsiębiorców planuje rejestrację spółki w Libanie, by płacić niższy podatek. Popularna jest też Malta i niektóre kraje arabskie.

Polska podpisała w ostatnim czasie oraz renegocjowała zmiany w wielu umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania. Od początku 2015 r. obowiązują też przepisy ustawy o zagranicznej spółce kontrolowanej, która ma na celu ograniczenie możliwości wprowadzania zysków do powiązanych spółek. Wszystko po to, by zamknąć firmom możliwość ucieczki przed fiskusem do krajów mające niższe stawki danin - pisze "Rzeczpospolita".

"Przedsiębiorcy wciąż jednak poszukują rozwiązań, które pozwolą im obniżyć podatki" - mówi prawnik Marcin Malinowski.

Świadczy o tym liczba wniosków o wydanie interpretacji podatkowej.

(PAP)

pd/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Ekonomista
Powinno się zakazac działalności firm w Polsce i w całej UE zarejestrowanych w rajach podatkowych.
~anty_ryży-kutong
zamiast idioci z wiejskiej obniżyć w Polsce podatki żeby naszym mniej zabierano i inni u nas by zakładali to wolą podnosić podatki i zatrudniać coraz więcej osób w fiskusie.

po psl robili tak specjalnie a pis to ekonomiczni analfabeci i nie rozumieją podstaw ekonomii.
~anty_ryży-kutong
zamiast używać zwrotu "danina" powinni używać zwrotu "haracz"
~jesh-ldn
raczej 'wymuszenie rozbójnicze'
~bogart15
Chyba logiczną zasadą powinno być , że jeżeli prowadzisz dzałąlność gospodarczą w krajach A, B i C to w każdym z tych krajów powinienes podpadać pod prawo podatkowe tego kraju. W tych krajach generujesz przychody, koszty, zatrudniasz ludzi. Co ma do tego ,ze FIRMA jest zarejestrowana np w LIBANIE, gdzie przychody/koszty Chyba logiczną zasadą powinno być , że jeżeli prowadzisz dzałąlność gospodarczą w krajach A, B i C to w każdym z tych krajów powinienes podpadać pod prawo podatkowe tego kraju. W tych krajach generujesz przychody, koszty, zatrudniasz ludzi. Co ma do tego ,ze FIRMA jest zarejestrowana np w LIBANIE, gdzie przychody/koszty stanowią ułamek tego co FIRMA osiąga w pozostałych krajach. Chyba tak sie zaczyna wreszcie dziać patrząc na podatki do których został zmuszony Goggle we Francji i UK. Trocze logiki nigdy nie zaszkodzi
~wow_
Niezly artykul, sporo mozna sie dowiedziec z niego. Widac, ze autor sporo sie napracowal. Szacunek.

Mam tez taki na szybko, mozecie Panstwo z bankier.pl przekleic, nie mam nic przeciwko:

Trudna sytuacja bankow- w zwiazku z wprowadzeniem podatku od aktywow bankowych, banki przewiduja spadek zyskow. Kwoty moga byc znaczace.
Niezly artykul, sporo mozna sie dowiedziec z niego. Widac, ze autor sporo sie napracowal. Szacunek.

Mam tez taki na szybko, mozecie Panstwo z bankier.pl przekleic, nie mam nic przeciwko:

Trudna sytuacja bankow- w zwiazku z wprowadzeniem podatku od aktywow bankowych, banki przewiduja spadek zyskow. Kwoty moga byc znaczace. Banki szukaja.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki