Firmy szukają nowych rajów podatkowych

Coraz więcej przedsiębiorców planuje rejestrację spółki w Libanie, by płacić niższy podatek. Popularna jest też Malta i niektóre kraje arabskie.

Polska podpisała w ostatnim czasie oraz renegocjowała zmiany w wielu umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania. Od początku 2015 r. obowiązują też przepisy ustawy o zagranicznej spółce kontrolowanej, która ma na celu ograniczenie możliwości wprowadzania zysków do powiązanych spółek. Wszystko po to, by zamknąć firmom możliwość ucieczki przed fiskusem do krajów mające niższe stawki danin - pisze "Rzeczpospolita".

"Przedsiębiorcy wciąż jednak poszukują rozwiązań, które pozwolą im obniżyć podatki" - mówi prawnik Marcin Malinowski.

Świadczy o tym liczba wniosków o wydanie interpretacji podatkowej.

(PAP)

pd/ mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Ekonomista

Powinno się zakazac działalności firm w Polsce i w całej UE zarejestrowanych w rajach podatkowych.

! Odpowiedz
0 8 ~anty_ryży-kutong

zamiast idioci z wiejskiej obniżyć w Polsce podatki żeby naszym mniej zabierano i inni u nas by zakładali to wolą podnosić podatki i zatrudniać coraz więcej osób w fiskusie.

po psl robili tak specjalnie a pis to ekonomiczni analfabeci i nie rozumieją podstaw ekonomii.

! Odpowiedz
1 4 ~anty_ryży-kutong

zamiast używać zwrotu "danina" powinni używać zwrotu "haracz"

! Odpowiedz
0 1 ~jesh-ldn

raczej 'wymuszenie rozbójnicze'

! Odpowiedz
1 2 ~bogart15

Chyba logiczną zasadą powinno być , że jeżeli prowadzisz dzałąlność gospodarczą w krajach A, B i C to w każdym z tych krajów powinienes podpadać pod prawo podatkowe tego kraju. W tych krajach generujesz przychody, koszty, zatrudniasz ludzi. Co ma do tego ,ze FIRMA jest zarejestrowana np w LIBANIE, gdzie przychody/koszty stanowią ułamek tego co FIRMA osiąga w pozostałych krajach. Chyba tak sie zaczyna wreszcie dziać patrząc na podatki do których został zmuszony Goggle we Francji i UK. Trocze logiki nigdy nie zaszkodzi

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~wow_

Niezly artykul, sporo mozna sie dowiedziec z niego. Widac, ze autor sporo sie napracowal. Szacunek.

Mam tez taki na szybko, mozecie Panstwo z bankier.pl przekleic, nie mam nic przeciwko:

Trudna sytuacja bankow- w zwiazku z wprowadzeniem podatku od aktywow bankowych, banki przewiduja spadek zyskow. Kwoty moga byc znaczace. Banki szukaja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.