Firmy nie dostaną pieniędzy z MG na organizację imprez

20.3.Warszawa (PAP) - Przedsiębiorcy od piątku nie będą mogli ubiegać się o środki z Ministerstwa Gospodarki na organizację m.in. konferencji i seminariów. Pieniądze przewidziane na ten cel w tym roku zostały już rozdysponowane przez resort.

"Ministerstwo Gospodarki wstrzymuje od piątku (20 marca) nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów związanych z organizacją seminariów, konferencji, zbiorowych pokazów oraz prezentacji wyrobów przemysłu obronnego" - czytamy w komunikacie resortu gospodarki.

"Wstrzymanie wniosków spowodowane jest wyczerpaniem środków w budżecie resortu gospodarki na 2009 r., przewidzianych na ten rodzaj wsparcia udzielanego przedsiębiorcom" - wyjaśniono.

Zasady przyznawania tego rodzaju dofinansowania określa rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 października 2007 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis (to pomoc publiczna, której nie trzeba zgłaszać do Komisji Europejskiej) na realizację niektórych przedsięwzięć w zakresie promocji i wspierania eksportu lub sprzedaży na jednolitym rynku europejskim. (PAP)

dol/ krf/ bk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne