Już 77 proc. prezesów zarządów dużych przedsiębiorstw obawia się efektu niedoboru kluczowych kompetencji. Przed rokiem obawy takie podzielało 73 proc. szefów firm - pisze "Rzeczpospolita".


Wśród trzech głównych zagrożeń dla swojego biznesu 77 proc. szefów dużych firm na świecie wskazuje problemy z pozyskaniem kluczowych umiejętności. W Europie Środkowo-Wschodniej takich opinii jest niemal tyle samo (76 proc.) - wynika z najnowszego raportu CEO Survey firmy doradczej PwC, opracowanego na podstawie badania prawie 1380 prezesów z 79 krajów.
ReklamaTo wyraźny wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy zagrożenie deficytem kandydatów z istotnymi kompetencjami dostrzegało 73 proc. szefów, i ogromna zmiana w porównaniu z sytuacją sprzed dwóch dekad, gdy (pod koniec lat 90.) zaledwie 31 proc. prezesów wskazywało na ten problem.
Głównym problemem jest niedobór kandydatów z tzw. miękkimi kompetencjami. Najtrudniej jest o najwyżej cenioną innowacyjność i kreatywność - tutaj problemy zgłasza 77 proc. szefów. Niewiele mniej (75 proc.) ma trudności z pozyskaniem pracowników o umiejętnościach przywódczych oraz potrzebnym poziomie inteligencji emocjonalnej (64 proc.). Nie jest też łatwo znaleźć kandydatów do pracy, którzy potrafią rozwiązywać problemy i mają zdolności adaptacyjne - ponad sześciu na dziesięciu prezesów wskazuje ich niedobór.
mkz/ jbr/ mars/

Jaką formę opodatkowania wybrać?
Własna działalność gospodarcza a podatki
Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR>
Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl