Firma podszywa się pod PKO BP i okrada ofiary

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed podmiotem podającym się za PKO Bank Warszawa. „Publiczny Kapitał Oszczędności” ma dokonywać wyłudzeń środków pieniężnych za wystawienie odpowiednich certyfikatów dla nierezydentów o niezaleganiu z podatkami.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Poza podszywaniem się pod największy bank w Polsce, do Komisji Nadzoru Finansowego dotarły także sygnały o fałszywych dokumentach rzekomo wystawionych przed organ nadzoru z podpisem prezesa Marka Chrzanowskiego. UKNF jednoznacznie wskazuje, że nie jest autorem dokumentów opatrzonych logotypami instytucji i nazwami: „KNF/PIT/PLN NRTCC PAYMENT NOTIFICATION” oraz „KNF/PIT/PLN NRTCC CALCULATION TRANSCRIPT”.

Podmiot „Publiczny Kapitał Oszczędności” (PKO Bank Warszawa) posługujący się stroną internetową www.publicnzykapital.com (w adresie domeny znajduje się błąd) nie jest zarejestrowany w Polsce i nie podlega nadzorowi KNF. Wbrew informacjom zamieszczonym na wskazanej stronie internetowej tal.com, „Podmiot Publiczny Kapitał Oszczędności” nie jest także nadzorowany przez brytyjski nadzór finansowy, o czym informowało w osobnym komunikacie samo FCA. Pisaliśmy o tym w artykule: "Oszuści podszywają się pod PKO BP w Wielkiej Brytanii"

(KNF)

Na stronie podano rzekomy adres spółki w Polsce, ale we wskazanym miejscu znajduje się oddział faktycznego banku – PKO Banku Polskiego, który nie ma z tym procederem nic wspólnego. Podmiot „Publiczny Kapitał Oszczędności” prosi o przelewy środków w związku z opłaceniem „certyfikatu poświadczającego brak zaległości podatkowych dla nierezydentów (ang. NRTCC - Non Residential Tax Clearance Certificate)” oraz opłatą za otwarcie rachunku bankowego. UKNF prosi o zachowanie szczególnej ostrożności oraz nie przelewanie żadnych środków na rachunki powyższej instytucji.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 karauff

Firmę "Publiczny Kapitał Oszczędności" prowadzą konkretni ludzie.
Proszę o nazwiska. A prokuraturę proszę o działania. Czy w Polsce prawo nie działa ?

! Odpowiedz