REKLAMA
WAŻNE

Firma ST3 Offshore wnioskuje o umorzenie restrukturyzacji i ogłoszenie upadłości

2020-01-03 15:28
publikacja
2020-01-03 15:28

W związku z utratą możliwości pozyskania środków zewnętrznych oraz wobec braku własnych rezerw, zarząd ST3 Offshore sp. z o. o. w restrukturyzacji zdecydował o złożeniu do sądu wniosków o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego i ogłoszenie upadłości.

/ fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

ST3 Offshore jest producentem stalowych fundamentów morskich farm wiatrowych. W szczecińskim zakładzie pracuje obecnie około 300 pracowników.

"W związku z utratą możliwości pozyskania środków zewnętrznych oraz wobec braku własnych rezerw finansowych niezbędnych do zakończenia postępowania restrukturyzacyjnego zarząd ST3 Offshore sp. z o.o. w restrukturyzacji zdecydował o złożeniu do sądu wniosków o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego i ogłoszenie upadłości" - poinformowały w piątek służby prasowe szczecińskiego zakładu.

Jak podał zakład, wskutek postanowień sądowych blokujących spółce pozyskanie pożyczek oraz wobec uchylenia uchwały rady wierzycieli umożliwiającej pozyskanie środków na spłatę wierzycieli układowych, spółka utraciła możliwość pomyślnego zakończenia postępowania restrukturyzacyjnego.

"Mając dodatkowo na uwadze brak nowych kontraktów w portfelu zamówień i perspektyw ich pozyskania oraz wycofanie się inwestora strategicznego zarząd ST3 Offshore, kierując się dobrem spółki, jej wierzycieli i udziałowców, podjął decyzję o złożeniu do Sądu Rejonowego Szczecin – Centrum wniosku o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa" - napisano w komunikacie ST3 Offshore.

Zgodnie z prawem restrukturyzacyjnym w przypadku złożenia wniosku restrukturyzacyjnego i wniosku o ogłoszenie upadłości, sąd w pierwszej kolejności powinien rozpoznać wniosek restrukturyzacyjny - podał zakład.

Jak podkreślono, wynagrodzenia dla pracowników za grudzień 2019 r. zostały wypłacone.

Zarząd rozważa różne rozwiązania pozwalające na utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy - wynika z komunikatu. Spółka kontynuuje podstawową działalność w zakresie rozpoczętych kontraktów. (PAP)

autor: Kacper Reszczyński

res/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Energia wiatrowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki