REKLAMA

Firma Mosaik Profil w likwidacji

2006-01-11 08:07
publikacja
2006-01-11 08:07
Nowy rok nieszczęśliwie zaczął się dla pracowników likwidowanej firmy meblarskiej Mosaik Profil. Na początku marca pracę straci około 160 osób. Część kadry przejdzie na przedterminowe świadczenia emerytalne.

Firma, która w większości należała do niemieckiego kapitału, zajmowała się produkcją mebli sosnowych na eksport. Pracownicy są zaszokowani decyzją dyrekcji firmy o likwidacji, ponieważ zakład ma stałe zamówienia, a produkcja do tej pory była prowadzona na kilka zmian.

- Zakład nie jest w stanie upadłości, jest po prostu likwidowany - informuje Wanda Konieczna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. - Właściciel nie musi nam się tłumaczyć, dlaczego do tego dochodzi, więc trudno mi powiedzieć, co jest powodem.

Na to pytanie nie odpowiedziano nam również w sekretariacie Mosaiku Profil. Informacji może udzielać w tej sprawie tylko Jadwiga Wesołowska, prezes zarządu firmy. Od kilku dni jest ona nieosiągalna dla prasy.

Z uzyskanych przez nas wiadomości wynika, że w lutym zostanie zwołane walne zgromadzenie udziałowców. Mają oni podjąć decyzje w sprawie m.in. odpraw dla pracowników. Wstępnie mówi się o trzymiesięcznej odprawie wraz z rekompensatą w kwocie dwumiesięcznego wynagrodzenia.

Firma Mosaik Profil powstała po przejęciu Słupskiej Fabryki Mebli na początku tego wieku. Lęborski zakład jest bliźniaczą firmą dużego zakładu działającego w Olsztynie. Zajmuje się produkcją mebli sosnowych, zwłaszcza zestawów sypialnianych - łóżek, szaf i komód. Na witrynie firmowego salonu przy ul. Krzywoustego w Lęborku pojawiły się ogłoszenia mówiące o wyprzedaży towaru.

- Dla zwalnianych pracowników planujemy zorganizowanie specjalnych kursów, na których będzie się można przekwalifikować - dodaje Wanda Konieczna. - Zdobycie nowych umiejętności zwiększy ich szanse na znalezienie pracy. Myślimy między innymi o kursach na operatorów wózków widłowych. Na taki bowiem zawód mamy obecnie w urzędzie bardzo dużo ofert.

Mosaik Profil jest pierwszą w tym roku firmą w powiecie lęborskim, która ogłasza swoją likwidację. Kilka miesięcy temu inna lęborska firma, Wodrem, z powodów kłopotów finansowych musiała zwolnić 45 pracowników.

Dziennik Bałtycki
Adam Reszka
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki