REKLAMA

Fińskie MSW zleca kontrole bezpieczeństwa w pokojach zagadek

2019-01-22 19:29
publikacja
2019-01-22 19:29
fot. yaryhee / YAY Foto

Po tragicznym pożarze w escape roomie w Polsce, ministerstwo spraw wewnętrznych Finlandii nakazało przeprowadzenie inspekcji bezpieczeństwa we wszystkich tego typu placówkach działających na terenie kraju.

Jak podano we wtorkowym komunikacie MSW, inspekcje między innymi pod kątem zabezpieczenia dróg ewakuacji przeprowadzą jednostki zintegrowanej służby ratownictwa, wykonujące m.in. zadania straży pożarnej czy z zakresu pierwszej pomocy a także Agencja ds. Bezpieczeństwa i Chemikaliów (Tukes).

Fińskie MSW podkreśliło, że przyczyną zlecenia przeglądów jest tragiczne zdarzenie, jakie miało miejsce 4 stycznia w Polsce, kiedy w wyniku pożaru w escape roomie (zwanym także pokojem zagadek) w Koszalinie zginęło pięć nastolatek. Zaznaczono, że zabawy w escape roomach stały się popularne także w Finlandii. Według szacunków, działa tu około 100 tego typu placówek.

Według Jarkko Hayrinena, specjalisty w fińskim MSW, nie ma powodu, aby "martwić się o bezpieczeństwo pokojów zagadek w Finlandii. Wyjaśnił, że ze względu na to, iż jest to stosunkowo nowy model biznesowy, celem przeglądu jest upewnienie się, że w drogi ewakuacyjne zostały zabezpieczone. Wyniki inspekcji mają być opublikowane w połowie lutego.

Z Helsinek Przemysław Molik

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki