REKLAMA

FinTech Ventures S.A.: Przedłużenie terminu na rozpoznanie opcji strategicznych

2022-08-31 20:28
publikacja
2022-08-31 20:28
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 13 / 2022
Data sporządzenia: 2022-08-31
Skrócona nazwa emitenta
FinTech Ventures S.A.
Temat
Przedłużenie terminu na rozpoznanie opcji strategicznych
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd FinTech Ventures S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka", "Emitent") niniejszym informuje, że podjął decyzje o przedłużeniu procesu przeglądu opcji strategicznych, o którym informował w komunikacie ESPI 11/2022, na dzień 31 grudnia 2022 r.

Celem przeglądu opcji strategicznych jest rozpoznanie możliwych kierunków rozwoju działalności Spółki, a w konsekwencji wyboru najkorzystniejszej drogi rozwoju Spółki. Mając na uwadze powyższe Spółka ze względu na aktualną sytuację ekonomiczną na świecie musi szczegółowo przeanalizować każdą z możliwości. Wojna na Ukrainie, wysoka inflacja oraz rosnące ceny energii i surowców powodują niepewność na rynku finansowym. Zarząd wskazuję jednak, że konsekwentnie realizuje strategię Spółki, która w dalszej perspektywie może spowodować wzrost wartości Spółki.

Dodatkowo Emitent wskazuje, że nie otrzymał jeszcze zapłaty ceny za zbycie aktywów tj. akcji spółki IGS AB, udziałów w spółkach PU Group Ltd. z siedzibą w Londynie (Anglia), właściciela marki SPOKO.APP oraz Payment and security solutions World Wide AB z siedzibą w Stallbacken (Szwecja). Brak płatności ceny za wskazane powyżej aktywa przez Global Direct Partners AB z siedzibą w Torsland (Szwecja) uniemożliwiają Spółce podjęcia wiążących kroków w dalszym rozwoju Spółki. Emitent jest jednak w stałym kontakcie z nabywcą w celu uregulowania płatności w jak najszybszym możliwym terminie.

Zarząd informuje jednocześnie, że dotychczas nie podjął żadnych decyzji związanych z wyborem konkretnej opcji strategicznej.

Zarząd będzie przekazywał do publicznej wiadomości informacje o przebiegu procesu przeglądu opcji strategicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-08-31 Ivan Hanamov Prezes Zarządu Ivan Hanamov
Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki