Nowe wstrząsy na Filipinach

Trzęsienie ziemi o amplitudzie 6,5 nawiedziło w czwartek wyspę Mindanao na południu Filipin. Epicentrum wstrząsów znajdowało się w pobliżu miasta Davao - podała amerykańska służba geologiczna USGS. Ten sam obszar Filipin doświadczył trzęsienia ziemi we wtorek.

(fot. sevenMaps7 / Shutterstock)

Zginęło wtedy 7 osób, a 400 odniosło rany. Skutki wstrząsu o amplitudzie 6,7 - który uszkodził co najmniej 133 obiekty infrastruktury publicznej i ok. 90 proc. domów w prowincji Tulunan - odczuło ponad 8,4 tys. ludzi. Po trzęsieniu nastąpiło ok. 270 wstrząsów wtórnych, a magnituda niektórych z nich wyniosła aż 6,1.

Według Filipińskiego Instytutu Sejsmologii i Wulkanologii wtorkowe trzęsienie ziemi spowodował ruch w lokalnym uskoku na głębokości ok. 7 km, ok. 25 kilometrów na północny wschód od miasta Tulunan (prowincja Cotabato) i ok. 60 km od Davao - największego miasta na wyspie i trzeciego na całych Filipinach.

Brak doniesień o ofiarach w ludziach i stratach materialnych wywołanych czwartkowym trzęsieniem. W ocenie USGS hipocentrum wstrząsów znajdowało się na głębokości 22 km.

Filipiny są jednym z najbardziej narażonych na katastrofy regionów na świecie. Każdego roku kraj ten jest atakowany przez około 20 silnych burz tropikalnych i znajduje się w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych na Pacyfiku. (PAP)

mars/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne