Fikcyjne faktury w obrocie żarówkami LED

Krajowa Administracja Skarbowa z Olsztyna zlikwidowała proceder obrotu fikcyjnymi fakturami, dokumentującymi sprzedaż żarówek LED. Jak podała KAS, straty Skarbu Państwa oszacowano na 2,7 mln zł.

Podmioty biorące udział w oszustwie podatkowym zostały wykryte dzięki wykorzystaniu danych z rachunków bankowych za pomocą STIR i danych z JPK_VAT - podała KAS.

Według KAS, faktury miały dokumentować sprzedaż żarówek LED, oszustwo oparte było na wykorzystaniu fikcyjnych faktur i wynikającego z nich podatku naliczonego przez kolejne podmioty w łańcuchu do zmniejszenia należności podatkowych, a otrzymywane na rachunki bankowe spółki pieniądze były niezwłocznie transferowane za granicę.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z Olsztyna przeprowadziła działania na terenie województwa mazowieckiego i zabezpieczyła dokumentację finansowo-księgową podejrzanego podmiotu. Blokada rachunków bankowych z ponad 430 tys. zł pozwoliła na zabezpieczenie części środków finansowych na pokrycie strat Skarbu Państwa z tytułu wyłudzenia VAT w wysokości ponad 2,7 mln zł - zaznaczyła KAS.(PAP)

wkr/ drag/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil