REKLAMA

Fiat zabiera z Polski Pandę ale przenosi do nas Lancię Y

2009-11-14 13:18
publikacja
2009-11-14 13:18
Fiat planuje przeniesienie produkcji modelu Panda z Polski do Włoch - donosi rzymski dziennik "La Repubblica". Turyński koncern motoryzacyjny myśli o większym wykorzystaniu swoich zakładów na terenie Włoch.

Porównanie wydajności fiatowskich zakładów w kraju i zagranicą wypada zdecydowanie na niekorzyść Włoch. W pięciu fabrykach na terenie Półwyspu Apenińskiego, zatrudniających 22 tysiące osób, produkuje się 645 tysięcy pojazdów rocznie. W Polsce pięć tysięcy robotników jest w stanie wyprodukować 600 tysięcy samochodów, a w Brazylii ponad 8 tysięcy pracowników - siedemset tysięcy. Problemem numer jeden Fiata są zatem Włochy. Plany poprawy tej sytuacji budzą niepokój związków zawodowych. Całkowitej bowiem likwidacji ulegnie fabryka Termini Imerese na Sycylii, zatrudniająca 1500 a część produkcji - konkretnie Lancia Y - przeniesiona zostanie stamtąd do Polski. Z naszego kraju natomiast do zakładu w Pomigliano d'Arco pod Neapolem przeniesiona zostanie produkcja nowej Pandy.

Zmiany obejmą także zakłady w Cassino, Melfi i Turynie. W ich rezultacie Fiat produkować będzie we Włoszech 900 tysięcy pojazdów rocznie, o 40 procent więcej niż do tej pory.
Źródło:IAR
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~bozo
Lancia? Co to za samochód i czy kupuje ktoś to? Pewnie nie dlatego przenoszą do Polski. Takimi sposobami związki zawodowe załatwią całego Fiata, bo kto będzie więcej płacił za Pandę, skoro w podobnej cenie dostanie lepszego Japończyka?
~zzzz
zabrakło informacji o ile mniej będzie produkować w Polsce i ilu ludzi może pójść na trawę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki