REKLAMA
Tour de spółki

Festiwal Era Nowe Horyzonty trwa

2006-07-28 10:48
publikacja
2006-07-28 10:48
Jesteśmy obecni na festiwalu Era Nowe Horyzonty! Na wrocławskim festiwalu pokażemy dwa filmy. 29 i 30 lipca, w konkursie NOWE FILMY POLSKIE, odbędą się projekcje PLACU ZBAWICIELA, Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. (Trzymamy kciuki za wygraną!) Zaś 30 lipca uroczyście zamknie festiwal tegoroczny zwyciezca Cannes, WIATR BUSZUJĄCY W JĘCZMIENIU, Kena Loach'a.

Najnowszy film Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze to historia o winie i jej odkupieniu. Z pozoru zwyczajna rodzina; mąż żona, dzieci i teściowa w mieszkaniu z oknami wychodzącymi na słoneczny Plac Zbawiciela, ludzie tacy, jak my. Ich prawdziwa historia, w której złośliwość losu splata się z przypadkami i chybionymi intencjami i kruchą naturą człowieka. Przejmujący obraz ludzkich potrzeb, pragnień. To opowieść o człowieku, o jego samotności pośród innych i potrzebie bliskości. To także opowieść o miłości we wszystkich jej przejawach.

Wiatr buszujący w jęczmieniu to opowieść z lat 20 XXw o dwóch braciach Damianie i Teddym których los uwikłał w historię irlandzkiej walki wyzwoleńczej. Kierowany głębokim poczuciem obowiązku i miłością do swojej ojczyzny Damian porzuca karierę lekarską i śladem brata wstępuje do partyzantki IRA. Irlandia, rok 1920. Armie partyzanckie stawiają czoła oddziałom brytyjskim przysłanym, by zastopować niepodległościowe dążenia Irlandczyków. Kiedy sprytna taktyka walczących o wolność stawia Brytyjczyków w ciężkiej sytuacji, obie strony zgadzają się na zawarcie paktu. Ale mimo zwycięstwa, wybucha wojna domowa i rodziny, które dotąd walczyły ramię w ramię, stają przeciw sobie jako zaciekli wrogowie, poddając swoją lojalność ostatecznemu testowi.
Źródło:Best Film Co

Do pobrania

klapsjpg
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki