Felek Flaszka i Brat Pet edukują najmłodszych

Felek Flaszka i jego Brat Pet to bohaterowie animowanego filmu o segregacji śmieci, który robi ogólnopolską karierę. Film można zobaczyć na internetowej stronie Ministerstwa Środowiska. Felek jest zieloną butelką i ma Brata Peta – plastikową butelkę z gwintem. Felek uczy Brata, do jakich pojemników wrzucać makulaturę, plastik i szkło. Brat Pet nie jest pewien: A na gwint to wszystko? Kto wtenczas zarobi? - pyta. - Środowisko - odpowiada Felek Flaszka.

Kilka lat temu poznańska telewizja publiczna nie chciała zgodzić się na bezpłatna emisję filmu. „Gazeta Poznańska” uznała, że słowo „flaszka” źle się kojarzy. Innego zdania jest Krzysztof Krauze, dyrektor Wysypiska Odpadów Komunalnych Poznania i pomysłodawca projektu. Według niego film nie promuje kogoś, ale typ zachowania: segregację odpadów.

Pierwszy raz film o Felku i jego Bracie pojawił się na ubiegłorocznych targach edukacyjnych. Obejrzało go pół tysiąca nauczycieli. Miesiąc później płyta z filmem pojawiła się we wszystkich szkołach w Poznaniu i wkrótce również w całym powiecie. Ministerstwo Środowiska również doceniło walory dydaktyczne filmu i umieściło historię dwóch butelek pod adresem www.mos.gov.pl.

Dziś w każdej szkole stoją już pojemniki do segregacji, a poznańskie WOK otrzymało dyplom ministra edukacji w VII Narodowym Konkursie Ekologicznym za akcje edukacyjne.

Wkrótce pojawią się kolejne odcinki z Felkiem i Petem w rolach głównych, a na jesieni powstanie gra planszowa, dzięki której dzieci nauczą się, co robić ze śmieciami.

Film o segregacji śmieci z Felkiem Flaszką można pobrać tutaj

Na podstawie: gazeta.pl Autor: Jacek Łuczak, „Felek Flaszka i odpady”
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl