REKLAMA

FedEx zwolni do 6300 osób w Europie

2021-01-20 09:59, akt.2021-01-20 12:36
publikacja
2021-01-20 09:59
aktualizacja
2021-01-20 12:36
FedEx zwolni do 6300 osób w Europie
FedEx zwolni do 6300 osób w Europie
fot. JHVEPhoto / / Shutterstock

FedEx ogłosił plany redukcji do 6300 miejsc pracy w Europie, ostateczna liczba zwolnionych osób będzie podana po zakończeniu integracji z TNT Express - podaje CNN Business

W ostatnim oświadczeniu firma kurierska FedEx zapowiedziała zwolnienia grupowe na terenie Europy. Mają one dotknąć od 5500 do 6300 pracowników. Koszty odpraw mogą wynieść nawet 575 mln dolarów. FedEx szacuje, że z kolei roczne oszczędności będą na poziomie od 275 do 350 mln dolarów. 

"Ten proces, choć trudny, pozwoli nam razem z zakończeniem integracji działać jako jedna firma oferująca większy zasięg, szybką dostawę, rozszerzone możliwości operacyjne i wyższy poziom usług", powiedziała Karen Reddington, prezes FedEx Express w Europie w oświadczeniu. 

W 2016 roku FedEx przejął holenderską firmę TNT Express, aby rozszerzyć sieci dostaw. 

Poprosiliśmy o komentarz w sprawie polski oddział FedEx Express. W odpowiedzi czytamy, że obecnie trwają negocjacje ze stroną pracowniczą. "Przedstawiliśmy propozycję reorganizacji naszym europejskim przedstawicielom pracowników, zmierzając tym samym do dokończenia integracji FedEx i TNT Express oraz pełnego wykorzystania potencjału naszej firmy w Europie. Obecnie wchodzimy w fazę konsultacji z naszym partnerami społecznymi. Na ten moment nie możemy podać więcej szczegółów na temat programu transformacji w Polsce. Zobowiązujemy się do ścisłej współpracy z naszymi partnerami społecznymi, tak aby cały proces reorganizacji przebiegał zgodnie z lokalnym prawem. Chcemy zakończyć cały ten proces, dochowując należytej staranności i działając z najwyższą troską i poszanowaniem dla naszych pracowników", podał polski oddział FedEx Express w rozmowie z Bankier.pl. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
loool
To co dzieje się z Fedex Polska trudno opisac słowami nie wulgarnymi. Tam należało by zwolnić wszystkich i zlikwidować to firmę. Nawet Poczta Polska przy Fedex to jak Emitares przy LOT. Mówię tu o przesyłkach międzynarodowych

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki