Fed ostrzega przed spowolnieniem amerykańskiej i światowej gospodarki

Fed ostrzegł w piątek w raporcie półrocznym, że amerykańskiej i światowej gospodarce grozi spowolnienie w związku z międzynarodowymi konfliktami handlowymi, brexitem i niepewnym klimatem politycznym.

(fot. Joshua Roberts / FORUM)

Fed przypomniał też o niebezpiecznych zawirowaniach na giełdach, do których dochodziło w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Bank centralny USA ogłosił, że będzie zatem cierpliwie" podchodził do ewentualnych podwyżek stóp procentowych.

Jak komentuje AP, piątkowy dokument przeznaczony dla Kongresu ma diametralnie inny wydźwięk niż raport z lipca, kiedy to Fed zapowiadał, że w związku z dobrą kondycją amerykańskiej gospodarki będzie nadal podnosił stopy procentowe.

Szef Fed, Jerome Powell, przedstawi we wtorek i środę politykę monetarną swego banku komisjom Izby Reprezentantów i Senatu.

AP zwraca też uwagę, że Fed tłumaczy turbulencje, do jakich doszło na giełdach, niepokojem związanym z polityką handlową Donalda Trumpa, podczas gdy sam prezydent oskarżał bank centralny o doprowadzanie do spadków na rynkach poprzez podnoszenie stóp procentowych.

Fed odnotował też w raporcie, że w drugim półroczu 2018 roku doszło do spowolnienia konsumpcji i inwestycji przedsiębiorstw, pogorszyły się też dane z rynku nieruchomości, na którym podrożały kredyty hipoteczne. (PAP)

fit/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 tom979

Jak zwykle winę zrzucą na innych. A to bexit a to wona handlowa. Ale że prawdziwą przyczyną jest zadłużenie światowej gospodarki to już nie powiedzą. Ludzie już nie mają możliwości dalej się zadłużać a długi trzeba spłacać. Są zmuszeni do oszczędzania. I nakręca się kryzys. Teraz pewnie będziemy mieli w tym roku nowe programy stymulujące gospodarki. Czyli dodruk pieniądza. Pod to grają rynki. Pewnie to trochę znowu poddtrzyma światową gospodarkę. Ale ile mamy jeszcze czasu to nie wiadomo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 17 h-b

Nieodpowiedzialna jazda na rosnącym coraz szybciej,mocniej zadłużeniu Państw-społeczeństw zawsze prędzej czy troszkę póżniej musi skończyć się Upadkiem,recesją lub bankructwem finansów.Państwa świata już są prawie zadłużone na 75 Bilionów dolarów do spłaty społecznej nie licząc dodatkowo zadłużenia prywatnego społeczeństw niestety stale Rosnącego....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 6 trooper

Czyli kolejna pompa na rynkach akcji. Wolniejszy wzrost, to niższa inflacja, co za tym idzie presja na obniżki stóp i/lub kolejne QE. Groteską jest, że złe dane z gospodarek to dziś dobre dane dla rynku akcji i aktywów. No i dobrze, świat się kręci. Ci co liczyli na spadki na giełdach/nieruchomościach będą musieli jeszcze kilka lat sobie poczekać, może i kolejną dekadę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 6 zbyszek_

Niedlugo nie bedzie sensu pracowc tylko pozyczac na niski procent i wrzucac w amerykanska gielde.

Wiele ludzi zastanawia sie jak dlugo tak mozna unikac hiperinflacji?

! Odpowiedz
0 8 talmud

https://www.youtube.com/watch?v=jrJW5A7ruLM

! Odpowiedz
7 34 zyga.

Będzie 40% zwała trochę firm zbankrutuje złoto urośnie do 2000$ wtedy rynek się oczyści z pustego pieniądza

! Odpowiedz
5 25 zyga.

Najwyższy czas na mega zwale
Catarsis rynku

! Odpowiedz
7 22 mooooo

A chinczyki siedzą cicho i spokojnie natłukli tyle kasy ze ich kryzys się nie trzyma ale powiem więcej w razie paniki i głodu na monetę wszyscy tam poleca !

! Odpowiedz
1 8 open_mind

Dobra grafika ukazujacego Trumpa jako Guliwera w tym linku https://grrrgraphics.com/the-giant-awakens/

! Odpowiedz
9 41 talmud

glownym zadaniem FED jest niedopuszczenie do utraty hegemonii przez stany - koszt tego to utrata zaufania & spadek sily nabywczej dollara po nastepnym kryzysie pozostanie tylko opcja militarna
nastepny kryzys bedzie mial podloze spoleczne 90% "amerykanow" zyje w biedzie
mechanizm bogacenia sie tlumaczy bardzo "poprawnie politycznie" ray dalio
https://www.youtube.com/watch?v=sxGKcnvdglI

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil