Fauci: 1 mld dawek szczepionki przeciwko Covid-19 w 2021 r.

2020-08-06 10:47
publikacja
2020-08-06 10:47
fot. Nicky J Graham / Shutterstock

Na początku 2021 r. będzie dostępnych kilkaset milionów dawek szczepionki przeciwko COVID-19, a pod koniec przyszłego roku nawet 1 mld – zapowiedział w wypowiedzi dla Reutersa dyrektor amerykańskiego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych prof. Anthony Fauci.

Szybka produkcja dużej liczby tych preparatów będzie możliwe głównie dzięki temu, że firmy farmaceutyczne zdecydowały się rozpocząć ich wytwarzanie nie czekając na ostateczne wyniki prowadzonych badań klinicznych. Prof. Anthony Fauci jest przekonany, że przynajmniej jedna szczepionka okaże się skuteczna i bezpieczna. „Jestem (w tej sprawie – PAP) umiarkowanym optymistą” – podkreślił.

Jego zdaniem na początku 2021 r. będzie dostępnych kilkaset milionów dawek szczepionki przeciwko COVID-19, a pod koniec przyszłego roku nawet 1 mld. „Dzięki temu – dodał – będzie można skuteczniej walczyć z pandemią wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2”. Podkreślił też, że amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) nie będzie luzowała kryteriów bezpieczeństwa w trakcie procesu rejestracji tych szczepionek.

Według raportu Goldman Sachs, obecnie na ochotnikach testowanych jest 26 szczepionek będących na różnym etapie. 12 preparatów wkroczyło w II fazę badań, a 6 jest już w końcowej III stadium testów skuteczności i bezpieczeństwa. Po III fazie szczepionki (jak i leki) mogą zostać zarejestrowane i wprowadzone do użycia. Na całym świecie opracowywanych jest w sumie 165 szczepionek przeciwko COVID-19, jednak większość nie wyszła jeszcze poza fazę badań laboratoryjnych. (PAP)

Autor: Zbigniew Wojtasiński

zbw/ aagt/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
andiauae
Fauci, Tedros, Szumowski, Tam to pseudomedyczna sitwa, siedzaca gleboko w kieszeni wielkiej farmy i Gatesa, osobnika, ktory nie ma pojecia nawet o wirusach komputerowych, a tym bardziej o tych z branzy medycznej. To cale towarzystwo pewnego dnia spotka sie za grubymi kratami za zbrodnie przeciwko ludzkosci. Chcemy byc zdrowi ? - Fauci, Tedros, Szumowski, Tam to pseudomedyczna sitwa, siedzaca gleboko w kieszeni wielkiej farmy i Gatesa, osobnika, ktory nie ma pojecia nawet o wirusach komputerowych, a tym bardziej o tych z branzy medycznej. To cale towarzystwo pewnego dnia spotka sie za grubymi kratami za zbrodnie przeciwko ludzkosci. Chcemy byc zdrowi ? - zadbajmy o swoja naturalna odpornosc. Mam nadzieje, ze Trump po wygraniu listopadowych wyborow, pokaze fauciemu, gdzie jego miejsce.
warszawyak
Ja nie wychodzę ze swojego rancza . Czekam na skuteczna szczepionkę !
jarek393
Produkują szczepionki nie czekając na wyniki badań i liczą, że "przynajmniej jedna okaże się skuteczna i bezpieczna"? A jak się nie okaże, to co?
mjwhite
To pójdą na promocję do biedronki :-)
prs
Fauci jest jednym z najczarniejszych charakterow ostatnich lat..
secundus
oto wielka tajemnica epidemii: euro, złoto i dolary

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki