Fałszywy policjant chciał oszukać 91-latka na 25 tys. zł

Stołeczni policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą "na policjanta". Mężczyzna wpadł w momencie, kiedy przyszedł odebrać pieniądze od pokrzywdzonego - powiedział w piątek PAP podkom. Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak poinformował podkom. Piotr Świstak, w połowie lutego do 91-letniego mieszkańca Warszawy zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta. "Przekonywał go, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosił, aby mu w tym pomóc. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki. Jak wyjaśniał swojemu rozmówcy, dzięki temu policjanci będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby" - tłumaczył policjant.

Wskazał, że poszkodowany uwierzył 34-latkowi i postanowił mu przekazać 25 tys. złotych. 34-letni mężczyzna nie wiedział jednak, że od jakiegoś czasu był obserwowany przez policjantów. "Gdy funkcjonariusze pozyskali informację, że starszy mężczyzna padł ofiarą oszusta, wkroczyli do akcji. 34-latek wpadł w momencie, kiedy przyszedł po pieniądze" - dodał podkomisarz.

"Policjanci nadal pracowali nad tą sprawą i gromadzili materiał dowodowy. Śledczy udowodnili 34-latkowi inne oszustwa, do których doszło na terenie Warszawy. Wówczas pokrzywdzeni utracili swoje oszczędności. Od jednego z pokrzywdzonych wyłudził ponad 78 tysięcy złotych" - podkreślił.

Zatrzymanemu 34-latkowi przedstawiono w prokuraturze trzy zarzuty oszustwa. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia.

Autor: Bartłomiej Figaj

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne