REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Fałszywy certyfikat szczepień zostaje w systemie

2021-12-06 07:13
publikacja
2021-12-06 07:13
Fałszywy certyfikat szczepień zostaje w systemie
Fałszywy certyfikat szczepień zostaje w systemie
fot. Michał Kość / / FORUM

Rząd zapowiada walkę z fałszywymi certyfikatami szczepień. W praktyce ta walka jest niemal niemożliwa - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

"Prokuratura przekazała do Centrum e-Zdrowia dane osób, która mają sfałszowane certyfikaty szczepień przeciwko COVID-19. Jednak ani centrum, ani resort zdrowia nie chcą potwierdzić, czy i ile dokumentów odebrano" - czytamy w "DGP".

Dziennik twierdzi, że wie o co najmniej jednym przypadku, w którym osoba dysponująca fałszywką uzyskaną w ramach prowokacji nadal figuruje w rejestrze jako zaszczepiona. "I to mimo zgłoszenia sprawy organom ścigania oraz cofnięcia uprawnień do wydawania zaświadczeń lekarzowi, który wystawiał lewe dokumenty" - dodaje "DGP".

Według gazety odebranie sfałszowanych certyfikatów covidowych nie jest proste. "Najlepiej jest złapać kogoś na gorącym uczynku. Ale przy tej skali akcji szczepiennej i liczbie działających punktów jest to w praktyce bardzo trudne" - podkreśla "DGP" i dodaje, że takie przypadki wychodzą raczej w ramach prowokacji, gdy ktoś podszywa się pod klienta, jak to zrobili reporterzy TVN24. "W śledztwie, jakie prowadzi oddział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Lublinie, ustalono ponad setkę osób, które kupiły fałszywe certyfikaty" - przypomina dziennik.

"Czy dokumenty, których sfałszowanie potwierdzono w toku śledztw, są usuwane z systemu? Tego nie wiadomo. Resort zdrowia przyznaje, że funkcjonuje +czarna lista+ fałszywych certyfikatów, ale +z uwagi na dobro toczących się śledztw+ nie chce mówić, czy i ile spośród nich wycofano" - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Według "DGP" "wody w usta nabiera" także Centrum e-Zdrowia. "Certyfikaty covidowe wydaje się w trzech przypadkach: gdy osoba przebyła chorobę COVID-19, ma negatywny wynik testu lub została zaszczepiona. (PAP)

mkr/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (13)

dodaj komentarz
kenn
Portugalia - 92% zaszczepionych. Ze względu na epidemię wprowadzono stan klęski:

https://www.youtube.com/watch?v=V9DBz5xiq4g
qonradx
Ciekawe ze ścigają posiadaczy fałszywych certyfikatów szczepień a nie ich dilerów. Przecież każdy certyfikat do systemu musiał wprowadzić jakiś lekarz i dokładnie wiadomo który, bo taka informacja jest w systemie. I co? I nic? Kolejna Kasta Ludzi Zupełnie Wyjątkowych. Człowiekowi za brak głupiej maseczki na ulicy Ciekawe ze ścigają posiadaczy fałszywych certyfikatów szczepień a nie ich dilerów. Przecież każdy certyfikat do systemu musiał wprowadzić jakiś lekarz i dokładnie wiadomo który, bo taka informacja jest w systemie. I co? I nic? Kolejna Kasta Ludzi Zupełnie Wyjątkowych. Człowiekowi za brak głupiej maseczki na ulicy 1 tys zł a może i jakies więzienie a LUDZIOM KTÓRZY WYSTAWIAJĄ TAKIE CERTYFIKATY NIC NIE ROBIĄ!
kenn
Podobno jest to celowa akcja z tymi certyfikatami: one są tworzone po to, by mieć potem na celowniku ludzi, którzy je kupią.
dididif
Milicja, usłużna prokuratura i sprzedajne sądy ścigają elementy chuligańskie i antyspołeczne z najwyższą powagą rozkazów płynących od komunistycznych dostojników z Brukseli oraz ich wiernych lokai z Polski.
taki-ktos-jak-ja
dorzeczy.pl/opinie/235117/dr-martyka-segregacja-sanitarna-nie-ma-nic-wspolnego-z-nauka.html
taki-ktos-jak-ja
"Certyfikaty covidowe wydaje się w trzech przypadkach: gdy osoba przebyła chorobę COVID-19, ma negatywny wynik testu lub została zaszczepiona.....
No nie do końca. Jak przechorujesz bez robienia testu PCR, nie ma cię w bazie wyleczonych. Jak zrobisz test na przeciwciała i masz ich dużo, dalej nie ma cię w żadnej
"Certyfikaty covidowe wydaje się w trzech przypadkach: gdy osoba przebyła chorobę COVID-19, ma negatywny wynik testu lub została zaszczepiona.....
No nie do końca. Jak przechorujesz bez robienia testu PCR, nie ma cię w bazie wyleczonych. Jak zrobisz test na przeciwciała i masz ich dużo, dalej nie ma cię w żadnej bazie. To jest przekręt dla nabicia kabzy producentom testów PCR i preparatów GMO.
niezaszczepiony
Ot co, i tutaj komentować już można! Tutaj opekuńcza ręka redaktora naczelnego zezwoliła na komentarze!

Pozwolę więc skorzystać sobie z tej ostatniej przestrzeni wolnego słowa:

W obliczu Koronawirusa, który nie jest zagładą dla żyć ludzkich, ale gospodarki i wolności społeczeństwa, Wy droga redakcjo
Ot co, i tutaj komentować już można! Tutaj opekuńcza ręka redaktora naczelnego zezwoliła na komentarze!

Pozwolę więc skorzystać sobie z tej ostatniej przestrzeni wolnego słowa:

W obliczu Koronawirusa, który nie jest zagładą dla żyć ludzkich, ale gospodarki i wolności społeczeństwa, Wy droga redakcjo zajęliście pozycję wroga. Niestety sięgneliście dziennikarskiego dna i staliście się zwykłymi pracownikami mediów, relacjonując jedynie przekaz zgodny z linią nowej "Międzynarodówki kowidowej".

Byłem waszym czytelnikiem od kilku dobrych lat. W tym czasie dokonaliście imponującego regresu. Z portalu z przyzwoitym wolnościowym światopoglądem na gospodarkę i dobrym dzinnikarskim standardem przeskoczyliście w sam środek Komuny 2.0 wyłączając komentarze w wybranych przez siebie artykułach. Dlaczego? Czy są rzeczy, których nie należy komentować?

Muszę jednak przyznać, że spodziewałem się tego. W momencie, w którym zobaczyłem waszą współpracę z UE pomyślałem jedno: "nie kąsaj ręki, która cię karmi". Sprzedaliscie się - WSTYD!

P.S. Kiedyś już proponowałem, nową nazwę portalu - SEKRETARZ.PL, polecdam rozważyć, może być słuszna w nowym ustroju do którego przykładacie rękę.
kenn
Rozumiem Cię, aczkolwiek wydaje mi się, że Twoja reakcja troszkę wynika z przewrażliwienia na punkcie cenzury, Bankier ma ewidentne błędy i ich serwer nie domaga - podobne problemy obserwuję od dłuższego czasu w losowych artykułach, także tych neutralnych. :)
kenn
"Rząd zapowiada walkę"

- i na tym koniec zdania.

KŁAMSTWO. Rząd walczy już od początku swojej kandencji z ludźmi. Segregacja jest ich, jak dotąd, największą zbrodnią.
skaurus
Festiwal kłamstw i niedomówień oraz walki systemu z problemem który sam stworzył.

Szczepionki miały chronić po 1/2 dawkach, nie chronią, po wyszczepieniu 75% populacji nie miało być ograniczeń (proszę wskazać jeden kraj który nie ogranicza), bzdura bo ograniczenia pojawiają się coraz większe nawet w Norwegii,
Festiwal kłamstw i niedomówień oraz walki systemu z problemem który sam stworzył.

Szczepionki miały chronić po 1/2 dawkach, nie chronią, po wyszczepieniu 75% populacji nie miało być ograniczeń (proszę wskazać jeden kraj który nie ogranicza), bzdura bo ograniczenia pojawiają się coraz większe nawet w Norwegii, Izraelu czy Szwajcarii. Nowe warianty które są lub nie są groźne, zależy kto o nich mówi.

Dziwici się, że ludzie stawiają opór?

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki