REKLAMA

Fałszywe "głosowanie" na Facebooku

2020-10-19 09:00
publikacja
2020-10-19 09:00
fot. Marta Branco / Pexels

Oszuści poszywają się pod znajomych na Facebooku i wysyłają fałszywe wiadomości w aplikacji Messenger z prośbą o wsparcie podczas głosowania.

– Hej hej (imię odbiorcy - przyp. red.), przydałoby mi się kilka głosów, mogę liczyć na twoją pomoc? Tu jest link - popieramy-glosy.eu. Z góry dzięki! – czytamy w fałszywej wiadomości wysyłanej przez oszustów w aplikacji Messenger.

Cyberprzestępcy podszywają się pod adresata i rozsyłają do znajomych na Facebooku prośby o udzielenie rzekomej pomocy podczas internetowego głosowania. O ataku na użytkowników Facebooka poinformował CERT Orange Polska, który od września przygląda się podejrzanym witrynom zawierającym w nazwie zwrot "pomoc" i "głosowanie".

Ofiary ataku po kliknięciu w przesyłany link, przekierowane zostają do strony łudząco przypominającą domenę logowania do Facebooka. Fałszywa strona wymaga ponownego wpisania loginu oraz hasła - w ten sposób oszuści przechwytują informacje i mogą z konta ofiary ataku przesyłać kolejne wiadomości m.in. z prośbą o pomoc w głosowaniu internetowym, czy pożyczenie pieniędzy przez Blika.

Kliknij, żeby zgłosić problem z bankiem, pracodawcą lub inną ważną sprawę - zajmiemy się tym / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki