REKLAMA

Fallen Leaf chce zadebiutować na NewConnect. Kiedy kolejna produkcja?

2023-12-01 09:30
publikacja
2023-12-01 09:30

Spółka Fallen Leaf podtrzymuje plany debiutu na rynku NewConnect. Producent gier chce tego dokonać w drugim kwartale 2024 roku - poinformował producent gier wideo w komunikacie prasowym.

Fallen Leaf chce zadebiutować na NewConnect. Kiedy kolejna produkcja?
Fallen Leaf chce zadebiutować na NewConnect. Kiedy kolejna produkcja?
fot. Grzegorz Kawecki / / Puls Biznesu

"Pewnie zmierzamy w kierunku debiutu na NewConnect. Spodziewam się, że nastąpi to w drugim kwartale 2024 roku. Niebawem dokument informacyjny powinien trafić do KNF, co rozpocznie proces publicznej komunikacji spółki z rynkiem i inwestorami. Biorąc pod uwagę, że Fort Solis to pierwszy tytuł zespołu Fallen Leaf, przeszło 70 tysięcy sprzedanych egzemplarzy gry w zaledwie 3 miesiące od premiery, do tego wyłącznie na dwóch platformach (PC i PS5-przypis)(...). Umowa z Apple i planowany debiut na Nintendo Switch to kolejne kamienie milowe, które dodatkowo wzmocnią naszą pozycję na rynku i poszerzą grono odbiorców. Nie zapominamy też o konsoli Xbox i jest ona w naszych średnioterminowych planach dla Fortu Solis" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes, Piotr Kurkowski.

Wcześniej spółka informował, że budżet gry Fort Solis przekroczył 10 mln zł. Budżet przeznaczony na promocję gry to 500 tys. USD.

Kurowski informował także, że koszty produkcji Fort Solis powinny się zwrócić przy ok. 150-160 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Producent gier ma zamiar wydać Fort Solis w najbliższym czasie w ramach usługi GeForce Now od Nvidii. W 2024 roku, gra trafi na najnowsze modele iPhone/iPad oraz na konsolę Nintendo Switch.

W komunikacie wskazano również, że spółka rozpoczęła prace nad kolejnym projektem o roboczej nazwie Cataclysm. Będzie to gra z gatunku horroru przetrwania połączona z pierwszoosobową strzelanką i trybem co-op. Fallen Leaf planuje premierę gry w 2025 roku. (PAP Biznes)

mcb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki