REKLAMA

Fala zwolnień już wzbiera

2020-04-10 06:57
publikacja
2020-04-10 06:57

Obawa, że lockdown przysporzy gospodarce bezrobotnych, zaczyna się materializować - podkreśla piątkowy "Puls Biznesu" w artykule "Fala zwolnień już wzbiera".

fot. GoodStudio / / Shutterstock

Z ankiety "PB" w urzędach pracy wynika, że zgłoszenia zwolnień grupowych z lutego marca i kwietnia obejmują aż 3,5 razy więcej pracowników, niż przed rokiem.

"Najgorzej jest w dużych miastach" - zaznacza "Puls Biznesu", który zebrał dane w prawie 60 powiatowych urzędach pracy różnej wielkości. "Fala redukcji nadciąga z dużych miast" - ocenia dziennik.

W PUP w Warszawie w ciągu ostatnich 70 dni plan grupowych redukcji zatrudnienia zgłosiło ponad 20 podmiotów - wynika z publikacji. Chcą one się rozstać z 2,4 tys. pracowników - czytamy.

ago/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (21)

dodaj komentarz
ryszard_ochodzki
Czejść Mireczki! Rence mnie opadają jak mi kolejne typy wypowiedziały umowy najmu moich mikrokawalerek. Kto mi teraz pomoże? Rząd powinien interwencyjnie je ode mnie wynająć bo nie bedzie na raty! Mniejcie dobry dzień! Ide odczyniać rytuały od mojego kołcza: kim jesteś? Jesteś zwycięzcą. Kim jesteś? Jesteś Czejść Mireczki! Rence mnie opadają jak mi kolejne typy wypowiedziały umowy najmu moich mikrokawalerek. Kto mi teraz pomoże? Rząd powinien interwencyjnie je ode mnie wynająć bo nie bedzie na raty! Mniejcie dobry dzień! Ide odczyniać rytuały od mojego kołcza: kim jesteś? Jesteś zwycięzcą. Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą
leoto
A z lutego to niby dlaczego? Jakaś ściema. Znowu jakiś pismak na bankierze czegoś nie umie i nie rozumie.
marxs
tylko za koniec marca i poczatek kwietnia zawieszono działalność prawie 100 tys. firm tylko w ciągu jednego dnia 1 kwiecień 22 tys. firm i nie jest to prima aprilis tylko katastrofa gospodarcza spowodowana przez PIS) ale tyczy sie to tylko firm jednoosobowych jeszcze więcej zostało po prostu zlikwidowanych a polskojęzyczne tylko za koniec marca i poczatek kwietnia zawieszono działalność prawie 100 tys. firm tylko w ciągu jednego dnia 1 kwiecień 22 tys. firm i nie jest to prima aprilis tylko katastrofa gospodarcza spowodowana przez PIS) ale tyczy sie to tylko firm jednoosobowych jeszcze więcej zostało po prostu zlikwidowanych a polskojęzyczne chciwe i głupie frajerstwo liczy na to że zaraz będzie TAK JAK BYŁO
marxs
zdecydowana większość firm wyplaciła pensje w poprzednim miesiącu i jeszcze wypłaci w kwietniu w maju wypłat juz nie będzie.
"Dostaję informacje od małych, średnich i dużych przedsiębiorców, że dadzą radę wypłacić wynagrodzenia w tym miesiącu, może nawet w następnym. Ale w trzecim miesiącu sytuacji
zdecydowana większość firm wyplaciła pensje w poprzednim miesiącu i jeszcze wypłaci w kwietniu w maju wypłat juz nie będzie.
"Dostaję informacje od małych, średnich i dużych przedsiębiorców, że dadzą radę wypłacić wynagrodzenia w tym miesiącu, może nawet w następnym. Ale w trzecim miesiącu sytuacji epidemicznej już tych wynagrodzeń nie zapłacą - powiedział Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich"-interia.pl

marxs odpowiada marxs
ale po co wam wypłaty jak macie "pińset plós"?
itsofunny
To co proponujesz w takim razie co twoja osobę zadowoli :)
marxs odpowiada itsofunny
ot propozycji to masz rząd cudotwórców i firmę Moravietz&Schwindel no i jeszcze glapę z jego blond dziewczętami
ps.gwoli wyjaśnienia to ci co zrobili jak mowią gospodarczy cud w tym operetkowym kraiku z tektury
gronostaj
Spokojnie, w przyszłym tygodniu tematem numer jeden w sejmie będzie aborcja i edukacja seksualna.
Gospodarka? Kogo to obchodzi.
dominick1982
Dużo z tych podmiotów było "doradcami klienta" zatrudnionych na umowę o pracę, ale część prowizyjną wynagrodzenia rozliczającą w ramach działalności gospodarczej. Tak pracują firmy doradcze, niektóre banki, wszelkiej maści agencje nieruchomności, itp. Zawiesili działalność, ale dalej są na umowię o Dużo z tych podmiotów było "doradcami klienta" zatrudnionych na umowę o pracę, ale część prowizyjną wynagrodzenia rozliczającą w ramach działalności gospodarczej. Tak pracują firmy doradcze, niektóre banki, wszelkiej maści agencje nieruchomności, itp. Zawiesili działalność, ale dalej są na umowię o pracę (najcześćiej na umowie jest płaca minimalna).
itsofunny odpowiada gronostaj
A dokładnie tak jak ze złotym pociągiem za PO. To oznaka rząd dopiero pracuje na pełnych obrotach. Kontrakty negocjacje interesy stołki cała maszyna idzie w ruch. :)

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki