REKLAMA

Fala podwyżek płac w handlu

2016-12-13 04:51
publikacja
2016-12-13 04:51
FORUM

Sieci handlowe płacą pracownikom coraz więcej. Mimo to ciągle czeka kilkadziesiąt tysięcy wolnych miejsc pracy.

Fala podwyżek płac w handlu / fot. RAFAL GUZ/FOTORZEPA / FORUM

Informacje o poszukiwaniu osób do pracy można znaleźć w zasadzie w każdym sklepie. "W branży brakuje 75 tys. pracowników" - szacuje Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ "Solidarność". "Sklepy sprowadzają Ukraińców, pracowników tymczasowych, więźniów, ale to wciąż za mało" - mówi.

Ratunkiem mogą być wyższe wynagrodzenia. Sieci, które niegdyś szeregowym pracownikom proponowały płacę minimalną, teraz nawet na starcie oferują więcej, uwzględniając nawet jej wzrost od stycznia 2017 r. do 2 tys. zł - pisze "Rzeczpospolita".

"Sieci z kapitałem zagranicznym stale podnoszą płace, które są u nich 20 proc. wyższe niż w handlu tradycyjnym" - mówi Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Czy podwyżki płac przełożą się na wzrost cen na półkach? Zdaniem ekspertów to mało prawdopodobne, bo konkurencja pomiędzy sieciami jest duża, a ich obroty systematycznie rosną, a więc - mimo niewielkich marż - wyższe są także zyski. (PAP)

pd/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (20)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Ds
Za 3 netto nie zgodzilabym sie na taakie ponizenie jak praca w markecie wole za 1.500 ale przynajmniej mnie ludzie palcem nie wytykaja ze i sie uczyc nie chcialo
~pis_na_wieki
jak tyle miejsc pracy to w sam raz zakaz handlu w niedziele, nie bedzie problemu
~czarny_murzyn
no proszę, rok z pisem i już fala podwyżek płac
~poldek
Podwyżki w handlu dopiero nadchodzą. Zaczyna się jak zwykle od paliwa.
~as
No proszę, brakuje 75 tys. ludzi, a mordasewicze lamentują, że wolne niedziele spowodują masowe zwolnienia...???
~niezłomny
Ciekawe które sieci płacą niby więcej bo np. w Stokrotce panie zapieprzają bo ludzie na sklepie ciągle mało, panie zwalniają się jedna za drugą bo nie wyrabiają a zarobki poniżające 1300-1400 zł na rękę - polska sieć tak dba o swojego pracownika SKANDAL !!!
~plus_dla_pis
jak nie wyrabia to po co sie wysila, niech idzie w mysl jaka placa taka praca i jak sie szef wydrze to na mobbing pozwac, no ludzie! dbajcie o swoje godne imie i poszanowanie! a jak co to na L4
~wredny
pracownicy sieci handlowych to idioci , zadowalają się ochłapami w rodzaju 450 -600 EURo pracując ciężej niż ich odpowiednicy na zachodzie którzy zarabiają 1450 Euro minimum przy podobnych obrotach i wiedząc o braku rąk do pracy ...... w 3 dni strajku wywalczyliby 1000zł na rekę dodatkowo bez problemu , no ale trzeba pracownicy sieci handlowych to idioci , zadowalają się ochłapami w rodzaju 450 -600 EURo pracując ciężej niż ich odpowiednicy na zachodzie którzy zarabiają 1450 Euro minimum przy podobnych obrotach i wiedząc o braku rąk do pracy ...... w 3 dni strajku wywalczyliby 1000zł na rekę dodatkowo bez problemu , no ale trzeba chciec wiecej zarabiac .... nie wiem od czego są tam związki zawodowe
~tonyxxl
następny debil co porównuje biedną postkolonialną Polskę do krajów rozwiniętych. Zobacz ile kosztuje chleb czy masło w takich Niemczech czy Francji a potem policz "realną" różnicę w zarobkach.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki