REKLAMA

Facebook zerwał współpracę z Huaweiem

2019-06-10 09:27
publikacja
2019-06-10 09:27

Zła passa Huaweia trwa. W zeszłym tygodniu agencja Reutera poinformowała, że spółka Marka Zuckerberga zerwała współpracę z koncernem i wycofała pozwolenie na preinstalację swoich aplikacji na ich telefonach - Facebooka, WhatAppa i Instagrama.

fot. Stoyan Nenov / / Reuters

Władze USA wprowadziły zakaz współpracy z chińskim koncernem, motywując to względami bezpieczeństwa. Wpisanie Huaweia na czarną listę amerykańskiego ministerstwa handlu oznacza, że firmy będą musiały uzyskać zgodę Waszyngtonu na sprzedaż chińskiemu koncernowi produktów wytworzonych w USA.

Wcześniej o zawieszeniu współpracy z Huaweiem poinformował Google. Chiński koncern zachowa jedynie dostęp do publicznej wersji systemu operacyjnego Android dla urządzeń mobilnych, ale nie będzie mieć uprawnień dających dostęp do prawnie zastrzeżonego, własnościowego oprogramowania zamkniętego.

Użytkownicy posiadający już telefony Hauweia będą mogli nadal korzystać z aplikacji Facebooka czy WhatAppa, które podlegać będą aktualizacji. Zakaz dotyczy nowo wyprodukowanych smartfonów i tych, które w przyszłości zejdą z taśmy. 

Nowi klienci będą mogli ściągać jeszcze te aplikacje ze sklepu Google Play, dopóki nie wygaśnie czasowa licencja. Gdy to tego dojdzie, posiadacze smartfonów chińskiego koncernu stracą do niego dostęp.

Facebook i Hauwei póki co odmówiły komentarza w sprawie.

DU

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
mareks35
Jest ich tylu , ze nawet nic nie robiąc coś wymyślą.Swoja drogą ja nazwać rosyjski system?Aurora lol pasuje . Szukam rosyjskich iphonów o nazwie Leninofon lub Stalinofonik.luz
ajwaj
""i jest wersją fińskiego Sailfish""

- u Brata Alberta dadza ci malo uzywane lepsze okulary
ajwaj
Cos chincy przyjaciele wymysla :)
Swój OS albo inny:

""Według publikacji The Bell, rosyjski mobilny system operacyjny Aurora, który z kolei jest wersją fińskiego Sailfish, jest uważany za zamiennik dla Androida. Według doniesień medialnych kwestię przed SPIEF-2019 omówił dyrektor wykonawczy Huawei Guo
Cos chincy przyjaciele wymysla :)
Swój OS albo inny:

""Według publikacji The Bell, rosyjski mobilny system operacyjny Aurora, który z kolei jest wersją fińskiego Sailfish, jest uważany za zamiennik dla Androida. Według doniesień medialnych kwestię przed SPIEF-2019 omówił dyrektor wykonawczy Huawei Guo Ping i Konstantin Noskov, minister rozwoju cyfrowego i komunikacji Federacji Rosyjskiej. Ponadto wziął udział w rozmowach między prezydentami Federacji Rosyjskiej i Chińskiej Republiki Ludowej Władimirem Putinem i Xi Jinpingiem.

Spotkanie dotyczyło również kwestii lokalizacji produkcji w Rosji części urządzeń Huawei""
2kbb
Wielu analityków a w tym rosyjski potwierdza że Rosja zmierza do upadku... Podpisanie kontraktu na 5G nic nie da... Rosja staje się państwem kolonialnym dla Chin...
grzegorzkubik
Rosja nawiązała współpracę a to jest ważniejsze.
jendreka
A bankier.pl wymusza od czytelników ujawnienie konta Facebooka, wstawiając artykuły do których komentarz można wstawić tylko!!!? Przez zalogowanie do Facebooka.
pomorzaninm
uczmy sie Polacy i patrzmy ... caly czas wmawiano nam wolny rynek wolny przeplyw ludzi i kapitalu.
... wolny do czasu az sprzyja rozwojowi swiatowego Hegemona.
--__hubert__---__--__--__--__-
Ajwaj w Moskwie nie macie nawet takiej marki jak Huawei .
ajwaj
malo co kumasz,
na twoim poziomie:
wy w w Banderlandzie to nic nie macie
dlugi, nedze i HIV
ajwaj odpowiada ajwaj
Dobre jest to dopisywanie plusów i minusów przez hejterów PISy z podatków (do 100 w 10 min) :)
Widac z czym maja problemy trzymajacy wladze, gdzie kreca lody itd.
Na dzis tematami hejtowanymi sa gl.:
- bron, energia
- Rosja, Chiny
- sciemy kompradorów

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki