Facebook podnosi minimalną pensję pracownikom w Stanach Zjednoczonych

Facebook zapowiedział podniesienie minimalnych wynagrodzeń dla pracowników kontraktowych zatrudnionych w Stanach Zjednoczonych - donosi Reuters. Firma reaguje w ten sposób na rosnące koszty życia. 

(fot. Toby Melville / Reuters)

Facebook podniesie minimalną płacę do 20 dol. za godzinę w rejonie zatoki San Francisco, Nowym Jorku i Waszyngtonie oraz do 18 dol. za godzinę w Seattle. Potwierdzono, że poprzednie 15 dol. już nie zaspokaja potrzeb pracowników, którzy zatrudniani są przez zewnętrzne firmy. Dotyczy to kucharzy, sprzątaczy czy kierowców. 

Dodatkowo od 22 dol. za godzinę będzie rozpoczynała się płaca recenzentów treści w rejonie Zatoki, Nowym Jorku i Waszyngtonie, od 20 dol. za godzinę dla mieszkańców Seattle i od 18 dol. za godzinę w pozostałych rejonach Stanów Zjednoczonych. 

„Po przeanalizowaniu wielu czynników, w tym wytycznych stron trzecich, zobowiązujemy się do stosowania wyższego standardu, który lepiej odzwierciedla lokalne koszty utrzymania”, potwierdziła firma w poście na blogu przedsiębiorstwa. Ostatnie podniesienie płac pracowników kontraktowych miało miejsce w 2015 roku - wówczas Facebook starał się zmniejszyć lukę pomiędzy sektorem IT a pracownikami o niższych zarobkach. 

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 wizytator

Aż miło się czyta takie wiadomości w Polsce.
Bua ha ha!

! Odpowiedz
5 4 antek10

"Rejon Zatoki" to gdzie lezy? Artykuł skopiowany z jakiejs amerykanskiej strony i nie przetlumaczony na polski.

! Odpowiedz
1 10 trooper

"rejonie zatoki San Francisco", czyli tzw dolina krzemowa.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.