Facebook otworzył w Warszawie "Przestrzeń"

Facebook otworzył Przestrzeń - nowe miejsce na mapie technologicznej Warszawy. Według przedstawicieli koncernu, zadaniem placówki będzie przede wszystkim walka z wykluczeniem cyfrowym i podnoszenie kompetencji Polaków w cyfrowym świecie.

W ramach Przestrzeni Facebooka, działającej niezależnie od warszawskiego biura koncernu, lokalnej społeczności udostępniona została sala audytoryjna oraz kilka mniejszych pomieszczeń, w tym - studio do transmisji na żywo.

Według szefa polityki publicznej Facebooka w regionie Polski i krajów bałtyckich Jakuba Turowskiego, Przestrzeń ma być miejscem otwartym dla różnorakich inicjatyw społecznych i biznesowych. W ciągu następnego roku Facebook planuje przeszkolić w ramach rozwoju kompetencji cyfrowych i walki z wykluczeniem cyfrowym 50 tys. osób, które dzięki uczestnictwu w warsztatach i szkoleniach organizowanych w Przestrzeni będą miały szanse na zdobycie nowych umiejętności niezbędnych w cyfrowym świecie, m.in. na rynku pracy.

Przestrzeń, według przedstawicieli Facebooka, ma być miejscem swobodnej wymiany idei i poglądów. Ma także stanowić wkład koncernu w rozwój polskiej gospodarki dzięki otwarciu na społeczność start-upów i organizacji pozarządowych. Jak zaznaczył Turowski, Polska jest bardzo ważnym krajem na mapie Facebooka, a Przestrzeń to pierwsza tego typu inicjatywa w Europie, w dużej mierze zapoczątkowana dzięki głosom użytkowników platformy społecznościowej.

Podczas uroczystego otwarcia Przestrzeni w Warszawie obecna była również wiceprezes Facebooka w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Nicola Mendelsohn. "Jestem w Polsce po raz piąty odkąd rozpoczęłam pracę w Facebooku. Za każdym razem zachwyca mnie dynamika i zmiany, które tu zachodzą i które dostrzegam przy każdej wizycie" - powiedziała. "To fantastyczne. Uwielbiam spotykać się z liderami społeczności i przedsiębiorczości w Polsce. Fascynujące jest też to, że za każdym razem czuję pasję, z jaką podchodzi się w Polsce do technologii" - dodała.

Przestrzeń mieści się w Warszawie przy ulicy Koszykowej 61.

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 21 talmud

kazdy normalny czlowiek nie posiada konta f.buk albo natychmiast je zamyka - tak odzyskuje sie NORMALNOSC!!!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne