REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Facebook oskarżony o szerzenie nienawiści wobec Izraela

Agnieszka Ślęzak2016-07-04 15:35redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-07-04 15:35

- Mark Zuckerberg ma na rękach krew izraelskich ofiar terroryzmu – stwierdził izraelski minister bezpieczeństwa publicznego Gilad Erdan. Powiedział też, że portale społecznościowe, takie jak Facebook, są współodpowiedzialne za narastającą nienawiść wobec Izraela.

fot. Stephen Lam / / Reuters

Erdan w wywiadzie dla izraelskiej telewizji stwierdził, że Facebook sabotuje działania tamtejszej policji – Kiedy policjanci zwracają się do Facebooka o informacje na temat Izraelczyków z Zachodniego Brzegu, portal nie chce współpracować – powiedział. To, zdaniem Erdana, przyczynia się do większej przemocy wobec Izraleczyków. Zachodni Brzeg to terytorium Palestyny, na którym obowiązuje izraelska administracja.

- Po tym, jak Państwo Islamskie przybrało na sile, Facebook stał się potworem – powiedział minister. Stwierdził, też, że Mark Zuckerberg robi za mało, by ochronić Izraelczyków przed agresją. Izraelskie władze, chcąc walczyć z portalem społecznościowym, planują zablokować dostęp do internetu i sieci 3G w okręgu Hebron. – Facebook jest winny narastającej agresji młodych Palestyńczyków – argumentował izraelski minister.

Przedstawiciele Facebooka w odpowiedzi na słowa Erdana wydali oświadczenie w języku hebrajskim, w którym odcinają się od oskarżeń. – Współpracujemy z organizacjami z całego świata, w tym z Izraela, by mieć pewność, że nasz serwis jest używany zgodnie z zasadami bezpieczeństwa – czytamy. Dodano, że Facebook jest miejscem, w którym nie ma zgody na promowanie treści nawołującej do przemocy czy mowy nienawiści.

Źródło:
Agnieszka Ślęzak
Agnieszka Ślęzak
redaktor Bankier.pl

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Z uwagą śledzi bieżące wydarzenia z społeczno-polityczne oraz ekonomiczne w kraju i za granicą. Poza pracą wydawcy do jej obowiązków należy śledzenie aktualnych trendów i tworzenie na ich podstawie tekstów SEO. Tel.: 71 748 95 08

Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (33)

dodaj komentarz
~piotr
kazdy zyd pluje w swoje gniazdo
~ED
Izrael reklamuje FB , aby wiecej arabskich uzytkownikow dołączyło do bazy FB i tyle.
~PATRYJOTA
o ciekawe ze Zyd bedzie Zyda oskarzal za aantysemickosc...czym to sie skonczy?
~nie_naiwny
To przecież nagonka, by dać "szansę" Zuckerbergowi, by się "zrechabilitował" i zaczął "dzielić się" danymi. Wszak tylko po to ten szmelcbook powstał.
~nie_naiwny
*zrehabilitował (przepraszam)
~erererer
facebook to złośliwe oprogramowanie które szerzy nienawiść i pisze złowrogie posty?


myślałem że to ludzie robią
~Roooo
Za drogi żeby Izrael mógł kupić:D jak to kontrolować!!!!
ajwaj ajwaj jak tu zrealizować Protokoły Mędrców Syjonu...
Aaron Szechter to wzór do naśladowania niech się przechrzta Mark Zuckerberg nawróci!!!!
niewdzięcznik tylemu kasy daliśmy na FB a on nie propaguję informacji że, antysemityzm jest złem!!!!
~otemporaomores
historia sie lubi powtarzać
~ED
A czytam ze w Anglii kierowca taxi muzulmanin nie wzial niewidomego z psem bo to wbrew religii..........

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki