Facebook i Google zamiast banków? To możliwe

Na początku przyszłego roku wchodzi w życie uchwalona przez Parlament Europejski dyrektywa PSD2, która ma uregulować rynek płatności elektronicznych i dopuścić do niego nowych graczy i nowe technologie. Kraje unijne mają dwa lata, by dostosować do niej swoje regulacje w tym zakresie. O szczegółach dyrektywy mówi Jerzy Kalinowski, partner KPMG.

Obecny rozwój technologii jest na tyle duży i zaawansowany, że powoduje pojawianie się na rynku nowości, które do tej pory nie były obejmowane żadnymi odgórnymi regulacjami, obecna dyrektywa PSD nie jest już w stanie sobie z tym poradzić.

PSD2 ma ułatwić rozwój e-gospodarki. W jaki sposób tego dokona?  Obniżenie kosztów transakcyjnych, a także przez podniesienie ich poziomu bezpieczeństwa to tylko początek. Jednymi z najważniejszych są zabezpieczenie interesu konsumentów, standaryzacja płatności (szczególnie w wymiarze międzynarodowym), wykorzystanie i stymulacja rozwoju nowych technologii płatniczych online i mobile, jak również podniesienie konkurencyjności przez dopuszczenie nowych podmiotów.

Dzięki wprowadzeniu w życie PSD2 na rynku płatniczym pojawią się nowi usługodawcy-  obok banków, instytucji płatniczych, operatorów pocztowych, znajdą się instytucje określane jako TPP (Third Party Provider), takie jak Facebook czy Google.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Jar

Mam wrażenie, że świat zaczyna się kręcić, a w zasadzie już się kręci, wokół finansów, e-czegoś tam... Takie wydmuszki, które niczego nie wytwarzają... Wszystko idzie w sieć, masakra... Szatan się cieszy. Boże, miej nas w swojej opiece!

! Odpowiedz
1 2 ~plebs

chcemy legalizacji BitCoina, koniec z parchami!

! Odpowiedz
1 1 ~Gar

Zenada

! Odpowiedz
4 1 ~Apokalipsa

Co to oznacza dla wszystkich ludzi, oznacza to że szatan chce przejąć władzę nad światem, niebawem powstanie znamię bestii tak zwane, kto tego nie przyjmie nie będzie mógł kupić Ani sprzedać, ale mamiętajcie nie wolno tego przyjąć! ale jak znamię, chip itp. Przyjmie będzie będzie wrzucony do piekła i nie odziedziczy zbawienia od Boga, ale piekło i potępienie go czeka. Tutaj zacznie działać masoneria, NWO, Iluminaci. To jest poważna sprawa naprawdę żyjemy w czasach końca tuż przed przyjściem Jezusa Chrystusa. To naprawdę będzie musiało się stać niebawem.

http://www.adwentysci.waw.pl/index.php?subaction=showfull&id=1285308139&archive=&start_from=&ucat=13&

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/666.htm

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 8 ~Eltor

Facebook i Google zamiast banków? To jedno pytanie: czy ktoś chce tym firmom dać uprawnienia do kreacji waluty, tak jak to czynią banki?

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 1 ~cbc

Kocham Facebook

! Odpowiedz
6 7 ~Prawda

To już teraz wiadomo co to za katalizator, to będą narzędzia Bestii, narzędzia antychrysta. Czas jest bliski! A nawet bardzo bliski!
https://youtu.be/uUjul3fdwL0

! Odpowiedz
2 6 ~niepelnosprawny_org

wyglada jakby wszystko szło w tym kierunku, więc globalizacja i "konsolidacja zycia" człowieka do znamienia "666"...

! Odpowiedz
0 1 ~nnx3

jesli ziomki anty NWO wespra kryptowaluty i my wszyscy tez to raczej fejs i gugle nie pocisnie na tym lajnie :D

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl