Fabryka British American Tobacco w Augustowie stworzyła 500 nowych miejsc pracy

500 nowych pracowników zatrudniła fabryka British American Tobacco w Augustowie (Podlaskie) po tym, jak zainwestowała w rozbudowę zakładu 450 mln zł. Teraz w fabryce pracuje ok. 1300 osób.

W poniedziałek władze British American Tobacco uroczyście otworzyły nową część zakładu. Obok starej fabryki powstały cztery nowe hale produkcyjne. Powierzchnia zakładu zwiększyła się o ponad 8 tys. mkw., na której znajduje się 15 nowych linii produkcyjnych. Obecne możliwości produkcyjne zakładu to 50 mld papierosów rocznie, czyli o ok. 30 procent więcej niż dotychczas.

Fabryka w Augustowie jest teraz numerem jeden na świecie pod względem kompleksowości produkcji. To fabryka nowoczesna, fabryka przyjazna środowisku. Cieszę się, że ma ona tak ważne znaczenie dla społeczności lokalnej - powiedział dyrektor zakładu w Augustowie Volkan Oruk.

Prezes British American Tobacco Trading Dragos Constantinescu powiedział, że firma od początku swojej działalności realizuje w praktyce hasło Augustów is the future. Cały czas tworzymy nowe miejsca pracy, zwiększamy produkcję, aktywizujemy lokalne społeczności i tak nadal będzie - powiedział Constantinescu. Dodał, że BAT ma w planach kolejne inwestycje i pracuje nad zwiększeniem zakupu tytoniu od polskich plantatorów.

Takie inwestycje są potrzebne, bo tworzą miejsca pracy, tworzą produkt krajowy brutto. Poza miejscami pracy to szansa dla naszych plantatorów tytoniu - powiedział podczas otwarcia nowych linii produkcyjnych minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Minister dodał, że w ostatnich latach produkcja tytoniu w Polsce spadła i jego zadaniem jest stworzyć odpowiednie warunki rozwoju produkcji polskiego tytoniu. Minister Jurgiel powiedział, że są prowadzone w tej sprawie rozmowy z władzami British American Tobacco.

Jurgiel powiedział, że ministerstwo wspólnie ze związkami zawodowymi działającymi na rynku tytoniu, z przetwórcami i firmami skupującymi tytoń przygotowuje plan operacyjny dla tej branży. Chcemy przyjąć korzystne rozwiązania, żeby ten rynek dobrze funkcjonował w Polsce. I chcemy, żeby ta fabryka jak najwięcej korzystała z tytoniu produkowanego w Polsce - powiedział szef resortu rolnictwa.

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik powiedział, że otwarcie nowych hal ma duże znaczenie dla miasta i regionu. Ta inwestycja stwarza nowe, lepsze warunki pracy. Cieszymy się, że fabryka się rozwija i na stałe wpisała się w gospodarkę Augustowa - dodał burmistrz.

Grupa British American Tobacco działa w Polsce od 1991 roku. Zainwestowała dotąd 2,5 mld zł. Obecnie zatrudnia w Polsce 3250 pracowników. Fabryka w Augustowie działa od 1992 roku. Grupa na całym świecie posiada 44 fabryki. (PAP)

autor: Jacek Buraczewski

edytor: Marek Michałowski

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 bionikjaga

Szał radości dla wszystkich.
A potem większość zainteresowanych dostaje raka i koniec.
Gdzie tu logika?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.