REKLAMA

FPP chce wprowadzenia 500+ na posiłki pracownicze

2020-10-21 12:40
publikacja
2020-10-21 12:40
fot. alleksana / Pexels

Federacja Przedsiębiorców Polskich rekomenduje, aby wprowadzono bon 500+ na posiłki dla pracowników, który byłby zwolniony z PIT i składek na ubezpieczenia. 

FPP chce, aby rząd w rozporządzeniu zapewnił pracownikom 560 zł miesięcznie na codzienny posiłek finansowany przez pracodawcę. Jako zaletę takiego rozwiązania federacja wskazuje dodatkową siłę nabywczą pracowników, element motywacyjny pracodawców, a Skarb Państwa dodatkowe wpływy z VAT i CIT. 

„Prawne umocowanie żywieniowych przedpłaconych kart i bonów jako sposobu realizacji świadczeń celowych w zakresie posiłku dla pracowników jest bardzo potrzebne. Dobrowolne zapewnienie pracownikom możliwości zakupu właściwych produktów przez pracodawcę, za pośrednictwem kart i kuponów żywieniowych, wpłynie pozytywnie na ich zdrowe, regularne posiłki w pracy, a skarbowi państwa przyniesie dodatkowe wpływy. Takie działanie zabezpieczy także wydatkowanie środków finansowych jedynie na terenie Polski. Bon 500 + na posiłki powinien być wolny od PIT i ZUS” – podkreśla Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP), prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE).

Obecnie, jak podaje FPP, z kart i bonów żywieniowych w Polsce korzysta 3 proc. uprawnionych. 

WS

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
beyonder
To nie może być cała/prawdziwa informacja.
Przedsiębiorcy wnioskują do rządu o wzrost kosztów pozapłacowych swoich pracowników
Może chodzi o jakieś związki zawodowe
wonsz
Przeczytaj uważnie. Oni chcą dostać 560 zł, a z tej kwoty we własnym zakresie "wyżywić" pracownika. 1 posiłek za 25 zł - i jeszcze wrzucą to sobie w koszty. Kawał biznesu!
wonsz
"zapewnił pracownikom 560 zł miesięcznie na codzienny posiłek finansowany przez pracodawcę."
Dobrze rozumiem - rząd miałby dać pracodawcy 560 zł, a pracodawca miałby za te pieniądze sfinansować żywienie pracownika? Matko, ja już widzę oczyma wyobraźni pomyje dawane po taniości tym biednym ludziom przez
"zapewnił pracownikom 560 zł miesięcznie na codzienny posiłek finansowany przez pracodawcę."
Dobrze rozumiem - rząd miałby dać pracodawcy 560 zł, a pracodawca miałby za te pieniądze sfinansować żywienie pracownika? Matko, ja już widzę oczyma wyobraźni pomyje dawane po taniości tym biednym ludziom przez "firmę cateringową" należącą do szwagra czy konkubiny "przedsiębiorcy" po koszcie 100 zł... No ale co się dziwić, oto kwintesencja przedsiębiorczości - wyżydzić dotację, zasiłek, zapomogę sprawnie jak najlepsza bezrobotna z siódemką dzieci, a tam, gdzie się da - nie zapłacić podatku.

Działaczom z Komunistycznej Partii Związ... wróć - Federacji Przedsiębiorców Polskich proponuję inne rozwiązanie - dajcie pracownikom po 560 zł netto podwyżki, a pracownik sam się wyżywi, taniej i lepiej. A że was nie stać? Skoro stać was na podatki potrzebne na wprowadzenie tego rozwiązania (bo przecież tylko wy płacicie w Polsce podatki, utrzymując armię nieroboów, prawda?), to stać was i na podwyżki dla pracowników. Chyba że, jak wszyscy działacze, chcecie dać tą kasę ludziom za cudze - w takim wypadku uprzejmie proszę wypindalać z życia publicznego, dość już mamy w nim pasożytów i dobrych wujów.
fortidude
Nie bardzo rozumiem. Bony 500+ dla pracowników zwolnionych z PIT?
fortidude
dobra, teraz załapałem. Chodzi o to, że bon zwolniony z pit.

Nie lepiej po prostu dać podwyżkę? ;)
pis_da
Dodajcie jeszcze za mycie rąk oraz za stawianie się w pracy na czas i na trzeźwo.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki