REKLAMA

Ewakuowano redakcję po groźbie ataku

2015-01-11 17:10
publikacja
2015-01-11 17:10
http://www.lesoir.be/

Po przeszukaniu budynku alarm bombowy w siedzibie belgijskiego dziennika Le Soir w Brukseli został odwołany. Policja zakończyła 5-godzinną akcję, żadnego ładunku wybuchowego nie znalazła. Dziennikarze największej francuskojęzycznej gazety powrócili do budynku. 

Anonimowy telefon redakcja otrzymała w czasie, gdy w Brukseli odbywał się kilkutysięczny marsz (http://www.lesoir.be/)

Wcześniej tego dnia ewakuowano redakcję belgijskiego dziennika "Le Soir" w Brukseli. Decyzję podjęto po otrzymaniu groźby ataku. "Będzie wybuch bomby w Waszej redakcji" - miała powiedzieć osoba, która zadzwoniła po południu do Le Soir. Natychmiast zdecydowano o ewakuacji całej redakcji. Policja zamknęła pobliskie ulice, otoczyła budynek i sprawdzała, czy znajduje się w nim bomba.

Belgijska policja zidentyfikowała mężczyznę podejrzanego o groźby pod adresem dziennika Le Soir. Redakcja gazety została po południu ewakuowana, gdy anonimowa osoba poinformowała o bombie w budynku. W tym samym czasie ulicami Brukseli przeszedł kilkutysięczny marsz protestu wobec przemocy. Zorganizowano go kilka dni po ataku terrorystycznym na dwutygodnik satyryczny Charlie Hebdo w Paryżu, w którym zginęło 12 osób.

Podejrzanym jest 53-letni mężczyzna, który w 1999 roku podłożył bombę pod siedzibę partii flamandzkich nacjonalistów. Wtedy nie było ofiar, skończyło się tylko na zniszczeniach budynku. Belgijska policja zamierza zatrzymać podejrzanego, ale - jak informuje gazeta Le Soir - sprawdzane są też inne tropy. Osoba, która dziś zadzwoniła do redakcji z pogróżkami, nie podała nazwiska. Miała powiedzieć, że jest ze skrajnej lewicy, że w budynku wkrótce wybuchnie bomba i że gazeta za bardzo zaangażowała się w sprawę Charlie Hebdo, która - jak się wyraziła - jest pożywką dla skrajnej prawicy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/B.Płomecka/Bruksela/mg


Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Kefir77
Media piały dziś cały dzień jak to politycy maszerują z ludźmi w marszu w Paryżu...Tu możecie zobaczyć jak ci obłudnicy maszerują? Wspólna fota i siup na dobry koniak. Resztę propagandy zostawiają w rękach mediów...http://zapodaj.net/baa4c725b68ed.jpg.html
~ss
bardzo dobrze --belgi to nastepny bastion po francji ,gdzie jest najwiecej muzulmanow
~mirek
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~show
Niech dalej w kraju źródła lewactwa i masonerii obrażają podstawowe wartości życia człowieka, jego religię, moralność, czy kulturę i obyczaje w imię wolności pojmowanej po inszemu i niech dalej sieją karykaurę życia moralnego i uczciwego a wojnę będą mieli jak w banku. Taki tchórzliwy kraj co nie potrafi spełnić Niech dalej w kraju źródła lewactwa i masonerii obrażają podstawowe wartości życia człowieka, jego religię, moralność, czy kulturę i obyczaje w imię wolności pojmowanej po inszemu i niech dalej sieją karykaurę życia moralnego i uczciwego a wojnę będą mieli jak w banku. Taki tchórzliwy kraj co nie potrafi spełnić sojuszniczych powinności i dodatkowo naraża swoich obywateli powinien upaść marnie. W imię czego? Mają przecież wszystko.
~oddzwierny
Matko Boska. Te osoby co dały "minus" poprzedniej wypowiedzi......to musza być straszne jełopy i tumany.

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki