REKLAMA

Europoseł PiS: Kaczyński będzie prezesem wiele lat

2021-07-08 06:49
publikacja
2021-07-08 06:49
Europoseł PiS: Kaczyński będzie prezesem wiele lat
Europoseł PiS: Kaczyński będzie prezesem wiele lat
/ PiS

Bezprzedmiotowe są spekulacje, że na niedawnym kongresie PiS premier Mateusz Morawiecki został namaszczony na następcę Jarosława Kaczyńskiego. Prezesem PiS jest Jarosław Kaczyński i będzie nim jeszcze przez wiele lat - mówi w rozmowie z czwartkowym dziennikiem "Fakt" europoseł PiS Karol Karski.

Polityk PiS pytany w rozmowie z "Faktem", czy kwestię awansu szefa rządu Mateusza Morawieckiego na wiceprezesa PiS można odczytywać jako jego namaszczenie na następcę Jarosława Kaczyńskiego, powiedział: "Tego typu spekulacje są zupełnie bezprzedmiotowe. Prezesem PiS jest Jarosław Kaczyński i będzie nim jeszcze przez wiele lat".

Dodał, że "awans Mateusza Morawieckiego wynika z tego, że jest premierem". "Jest to odzwierciedlenie aktualnej pozycji politycznej szefa rządu, który niezależnie od tego i tak byłby zapraszany na posiedzenia kierownictwa partii i uczestniczyłby w podejmowaniu decyzji" - zaznaczył Karski.

Pytany o to, czy jest strach w PiS z powodu powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska, odpowiedział: "Cieszymy się na jego powrót do Polski. Troszeczkę chyłkiem wyjeżdżał, bo najpierw się zarzekał, że nigdzie się nie wybiera, potem jednak wyjechał, ale wrócił".

"To znaczy, że Platforma ma bardzo krótką ławkę kadrową. Jest to próba powrotu do momentów, które działaczom PO kojarzą się lepiej niż teraźniejszość. Ale nigdy nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Kotlet odsmażany nie smakuje też tak dobrze jak przyrządzony na świeżo" - ocenił.

ksi/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Polityka

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki