Europejski standard w leśnym zaciszu

2023-03-31 13:36
publikacja
2023-03-31 13:36

Drugi dom w Trójmieście, inwestycja w apartament na wynajem, a może zmiana miejsca zamieszkania? Dla każdego, kto zadaje sobie jedno z tych pytań, odpowiedzią może być osiedle Bernadovo. Inwestycja realizowana w Gdyni przez BPI Real Estate Poland jest idealnym połączeniem spokojnego miejsca do życia z dostępem do pełnej infrastruktury miejskiej.

 BPI Real Estate to wywodząca się z Belgii firma deweloperska, która od ponad 30 lat prowadzi działalność w sektorze mieszkaniowym, biurowym, handlowym oraz usługowym na kilku europejskich rynkach. W Polsce działa od 2009 r. Od tego czasu wielu Polaków zamieszkało w zrealizowanych przez zespół tego dewelopera osiedlach, ze względu nie tylko na wygodę, ale też walory estetyczne budynków. Inwestycje BPI Real Estate Poland wyróżniają się nietuzinkową architekturą i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych zapewniających komfort mieszkańcom, a także ograniczających wpływ osiedli na środowisko naturalne. Projekt Bernadova powstał w renomowanej pracowni Roark Studio, w której opracowano już koncepcje wielu trójmiejskich, prestiżowych inwestycji mieszkaniowych.

Bernadovo jest realizowane w gdyńskiej dzielnicy Mały Kack. Powstaje w zielonej części miasta przy ulicy Wzgórze Bernadowo. Klienci mogą wybierać spośród 108 apartamentów w 18 dwupiętrowych budynkach. Niska zabudowa idealnie wkomponuje się w naturalne otoczenie przyległego do osiedla lasu, którego współwłaścicielami będą przyszli mieszkańcy. Wszystko to w odległości zaledwie ośmiu minut jazdy samochodem od centrum miasta. Bernadovo nie jest pierwszym przedsięwzięciem dewelopera w Trójmieście – wcześniej ogromną popularnością cieszyły się lokale z gdańskiego kompleksu Cztery Oceany.

– Polska jest ważnym rynkiem dla BPI Real Estate, dlatego stale poszukujemy tu atrakcyjnych gruntów pod realizację nowych inwestycji, koncentrując się na regionach, w których jesteśmy już obecni. Po sukcesie projektu Cztery Oceany wiedzieliśmy, że chcemy ruszyć z  kolejną inwestycję w Trójmieście. Tym razem nasz wybór padł na Gdynię. Postawiliśmy też na nieco inną, bardziej kameralną koncepcję zabudowy, dostosowując architekturę do wyjątkowego otoczenia lasu – opowiada o inwestycji Daria Małecka, marketing manager w BPI Real Estate Poland.

Gdynia – najszczęśliwsze miasto w Polsce

Wybór lokalizacji osiedla Bernadovo nie jest przypadkowy. Gdynia od lat jest uznawana za miasto, w którym żyje się najlepiej w Polsce. W przeprowadzanym co roku ogólnokrajowym badaniu to właśnie jej mieszkańcy wskazują najwyższy poziom zadowolenia z miejsca, w którym żyją, co stawia Gdynię na pierwszym miejscu najszczęśliwszych miast w kraju. Wpływa na to wiele czynników. Przede wszystkim jest to najmocniej nasłonecznione polskie miasto. Wyróżnia się również czystością powietrza, co jest zasługą bliskości Zatoki Gdańskiej  oraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W mieście powstaje także wiele „zielonych” i nowoczesnych inwestycji, które podnoszą jakość życia mieszkańców.

Warto również wspomnieć o pobliskich atrakcjach turystycznych. Gdynia zapewnia spokój oraz kontakt z naturą, oferując przy tym bliskość tak lubianego przez turystów Sopotu, a także aglomeracji gdańskiej. Jest też idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych – pobliska Rewa ze słynnym Cyplem Rewskim zapewnia najmocniejsze w tej części Europy statystyki wiatrowe, co czyni ją świetną lokalizacją do uprawiania wind- i kitesurfingu.

Gdynia to także doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Pociechy mogą nie tylko mieć stały kontakt z naturą, lecz również dostęp do edukacji najwyższej jakości. To właśnie w Gdyni znajdują się najlepsze szkoły w Trójmieście, które jednocześnie zajmują wysokie miejsca w rankingach ogólnopolskich. Jedną z nich jest Amerykańska Szkoła Podstawowa z wykładowym językiem angielskim, która znajduje się zaledwie 2,5 km od inwestycji BPI Real Estate Poland.

Liczne atuty Gdyni i jej dzielnicy Mały Kack zdecydowały ostatecznie o wyborze lokalizacji Bernadova. Przedstawiciele dewelopera przekonują, że to idealne miejsce do zamieszkania dla osób ceniących spokój, ale również chcących cieszyć się z uroków miasta. Lokalizację osiedla dobrano w taki sposób, że przyszli mieszkańcy nie muszą obawiać się tłumów w okresie wakacyjnym, mimo że takie atrakcje jak wspominany Sopot czy Półwysep Helski pozostają w bliskim zasięgu.

– Przystępując do realizacji każdej nowej inwestycji, stawiamy sobie ten sam cel – spełnić obecne i przyszłe potrzeby naszych klientów. Bernadovo łączy pozornie niemożliwe – oferuje zamieszkania niemal na łonie natury, w bezpiecznej odległości od miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów, a jednocześnie zapewnia doskonały dostęp do miejskich udogodnień. Jest świetną alternatywą dla domu na przedmieściach, bo dzięki zielonemu otoczeniu i kameralnej zabudowie zapewnia prywatność, a jednocześnie pozwala korzystać ze wszystkich atrakcji wielkiego miasta – przekonuje Wojciech Smolak, dyrektor sprzedaży i marketingu w BPI Real Estate Poland.

Zrównoważone osiedle

Bernadovo jest budowane zgodnie z wysokimi standardami BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). To ceniony na całym świecie certyfikat przyznawany przez BRE Global – międzynarodową firmę zajmującą się zrównoważonym rozwojem. Budynki oznaczone certyfikatem BREEAM są budowane z troską o środowisko oraz ludzi. Odznaczają się znacznie niższymi kosztami użytkowania, mają mniejszy wpływ na środowisko naturalne, są również przyjazne dla zdrowia i komfortu przyszłych mieszkańców.

– Nasza gdyńska inwestycja powstaje z zastosowaniem rozwiązań, które poprawiają efektywność energetyczną i pozytywnie wpływają na aspekty ekologiczne. Można do nich zaliczyć m.in. instalację fotowoltaiczną na dachu każdego budynku, nawadniane gromadzoną deszczówką tereny zielone wewnątrz osiedla, nowoczesne i energooszczędne windy, duże okna w każdym apartamencie maksymalizujące dopływ światła słonecznego, a także oświetlenie LED w częściach wspólnych. Na uwagę zasługuje to, że 100 proc. wody opadowej będzie zagospodarowane na terenie naszej inwestycji – opowiada Piotr Jarzębowski, project manager w BPI Real Estate Poland.

W czasach, gdy życie stało się niezwykle intensywne, każdy kontakt z naturą jest bezcenny. Mieszkańcy Bernadova będą zaś praktycznie mieszkać wśród natury, co jest jedną z największych zalet osiedla. Warto podkreślić jedną liczbę – ponad 70 proc. powierzchni osiedla stanowią tereny zielone i las. Projektanci wykorzystali jego potencjał w tak sposób, aby mieszkańcy mogli codziennie odpoczywać po pracy, spacerując po urokliwych alejkach lub bawiąc się z dziećmi na placach zabaw i w specjalnych strefach dydaktycznych. Dodatkowo w ogrodzeniu zaplanowano specjalne przejścia umożliwiające migrację małych zwierząt, by wzmocnić więź osiedla ze środowiskiem naturalnym. A to wszystko, jak już wspomniano, blisko centrum Gdyni i wszystkich atrakcji oraz ułatwień, które oferuje to piękne nadmorskie miasto.

– Tym, co czyni nasz projekt wyjątkowym, jest prywatny las o powierzchni blisko 2 hektarów do wyłącznego użytku przyszłych mieszkańców. Będzie zagospodarowany ścieżkami spacerowymi i elementami małej architektury przeznaczonymi do rekreacji i wypoczynku. Mimo że teren ten nie jest częścią graniczącego z naszą działką Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, to jednak projektując Bernadovo, bardzo staraliśmy się, aby te dwa tereny zielone stanowiły swoje naturalne uzupełnienie. Ponadto zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego sąsiadujący z osiedlem obszar jest wyłączony z zabudowy – podsumowuje Piotr Jarzębowski.


Źródło:Materiał partnera
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki