Europejski biznes niezadowolony z warunków w Chinach

Europejskie firmy krytycznie wypowiadają się o warunkach działania na chińskim rynku. W Pekinie zaprezentowano doroczny raport, dotyczący sytuacji unijnego biznesu w Państwie Środka.

Główne problemy, na które zwracają uwagę europejskie firmy działające na chińskim rynku, nie zmieniają się od lat. Koncerny skarżą się, że warunki ich działalności w Chinach są gorsze od tych, w których działają chińskie firmy na terenie Unii Europejskiej. Przedstawiciele europejskiego biznesy krytykują - też nie po raz pierwszy - wolniejszy niż oczekiwano proces restrukturyzacji dużych przedsiębiorstw państwowych.

W raporcie znalazło się stwierdzenie, że gospodarka powinna być priorytetem chińskich władz. Unijna Izba Handlowa zwraca też uwagę na rosnące w szybkim tempie chińskie inwestycje w Europie. Chińskie firmy napotykają na mniejsze restrykcje w dostępie do inwestycji na unijnym rynku, niż europejskie firmy w Chinach.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz/Pekin/Siekaj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 ~niepelnosprawny_org

zmiana polityki Chin na bardziej swoją sprawę, też i eksport mają mniejszy, jest im lepiej, czują sie silni to zaczynają cwaniakować...

! Odpowiedz
0 6 ~zez

Zabawni są ci europejscy przedsiębiorcy - chcieli dziki kapitalizm w Chinach, bo myśleli, że sprowadzą Chińczyków do roli taniej siły roboczej a skończyło się tym, że Chińczycy wykradli europejskie technologie warte miliardy a dodatkowo są protekcjonistyczni i rozwijają rodzime przedsiebiorstwa. Tym sposobem Europa przehandlowała za małe pieniądze swoją przewagę technologiczną zbudowaną za biliony euro.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne