REKLAMA

Europa nie poradzi sobie bez rosyjskiego gazu

2014-10-14 16:26
publikacja
2014-10-14 16:26
FORUM

Rosja nie wprowadzała żadnych sankcji wobec Unii Europejskiej. Oświadczył na spotkaniu z zagranicznymi przedsiębiorcami szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Rosyjski minister dodał, że jeśli zachodni biznesmeni chcą prowadzić interesy z Rosją, to powinni jasno powiedzieć o tym swoim politykom.

Źródło: EastNews

W opinii Ławrowa, Rosja jest gotowa do współpracy z Unią Europejską. Dyplomata twierdzi również, że unijni przedsiębiorcy powinni wywrzeć wpływ na polityków w swoich krajach, aby nie przeszkadzali w kontaktach gospodarczych z Rosją. Przecież politycy są zobowiązani bronić interesów swoich obywateli - tłumaczył szef rosyjskiego MSZ.

Zaznaczył przy tym, że Rosja nie wprowadzała żadnych sankcji wobec krajów Unii, a ograniczenia w handlu służą jedynie ochronie własnego rynku. Przy okazji dodał, że Europa nie poradzi sobie bez rosyjskiego gazu, a próby przeorientowania gospodarki na dostawy surowca zza oceanu są nieopłacalne.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/

Źródło:IAR
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~s6
Bzdura. To Rosja nie poradzi sobie bez strumienia dolarów za gaz.
~Sasza
Czas wracac do węgla , putin niech w jelitch grobadzi sobie gaz , to bedzie wielkie bum ha jha ha
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~zbig
oni zawsze wiedzą najlepiej tak po leninowsku..
~lechu
Im mniej rosyjskiego gazu w Europie tym lepiej dla Europy panie Ławrow. Skorupowany Schreuder połknął haczyk i zwiększył uzależnienie Niemiec od rosyjskiego gazu z 20 na 40 % ale Soth Streem już nie powstanie.

Powiązane: Wojna gazowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki