Europa Plus liczy na Elbląg

Marek Siwiec twierdzi, że przedterminowe wybory samorządowe w Elblągu pokażą rozkład sił na lewicy. Europarlamentarzysta Europy Plus w radiowej Jedynce krytykował weekendowy Kongres Lewicy zorganizowany przez SLD i podkreślał, że partia Leszka Millera "zaklina rzeczywistość".

Według Siwca, to wydarzenie nie było otwarciem na nowe środowiska lewicowe, ale konsolidacją SLD i jego zaplecza. Europoseł twierdzi, że w SLD nie ma woli współpracy z Ruchem Palikota. Marek Siwiec ocenia, że prawdziwy układ sił na lewicy pokażą przedterminowe wybory samorządowe w Elblągu. "Jak się policzymy, to może skończy się określanie, kto jest lewicą, a kto nie" - dodaje Siwiec.

W Elblągu, gdzie w referendum mieszkańcy miasta odwołali dotychczasowe władze z PO, o prezydenturę ubiega się między innymi kandydatka Ruchu Palikota Ewa Białkowska. Według sondażu, który publikuje serwis Elbląg24.pl, Białkowska ma szansę na ponad 20 procent głosów i wejście do II tury wraz z kandydatem PiS Jerzym Wilkiem, który wygrywa w ankiecie.

IAR/Jedynka/łp/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA -5,00% 0,57
2020-03-10 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil