WAŻNE

Eurofactor na sprzedaż

2004-07-29 11:02
publikacja
2004-07-29 11:02
Euler Hermes i Credit Agricole rozpoczęły rozmowy w sprawie zakupu przez Credit Agricole udziałów Euler Hermes w spółce Eurofactor. Rozmowy te są wynikiem przejęcia Credit Lyonnais przez Credit Agricole, które wpłynęło na zwiększenie zainteresowania Credit Agricole rozwojem specjalistycznych projektów faktoringowych oraz przeanalizowania przez Euler Hermes swojego zaangażowania w rozwój spółki Eurofactor pod kątem dalszej współpracy z Grupą Credit Agricole.

Strony planują kontynuację owocnej współpracy w zakresie faktoringu oraz ubezpieczeń należności, we Francji oraz na innych rynkach, na których Eurofactor prowadzi działalność (Wielka Brytania, Belgia, Niemcy, Hiszpania i Portugalia).

Jednocześnie strony przewidują sfinalizowanie transakcji na koniec bieżącego roku, w oparciu o wycenę spółki Eurofactor na wartość 385 milionów EURO. Projekt umowy będzie przedmiotem akceptacji organów nadzoru oraz zrzeszeń pracowniczych.

Eurofactor jest jednym z europejskich liderów usług faktoringowych, z obrotem 21 miliardów Euro w 2003 roku, z którego 65% pochodziło z rynku francuskiego. Euler Hermes i Credit Agricole posiadają wspólnie, bezpośrednio i pośrednio, 98,2% akcji Eurofactor. Postała część 1,8% należy do CCF.
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki